Blog

İngilizce Özel Ders Avantajları

İngilizce Özel Ders Avantajları

İngilizce özel ders, birçok yönden insanlara katkı sağlamaktadır. Özellikle bu derslerin birkaç aya yayılacak şekilde tekrar etmesi öğrenci ya da sınava girecekler açısından önem taşır. Birey kendisi de yabancı dil öğrenebilir fakat bu süreç biraz uzayabilir. Ancak özel ders olarak alınan İngilizce eğitimi hem daha kısa sürede fayda sağlar hem de sizin açınızdan daha kalıcı bir etki yaratır. Bu yüzden yaklaşan sınavlara riayet ederek bireyin özel ders alması ona fazlasıyla katkı sunacaktır. Hem kendiniz çalışarak hem tekrar yaparak hem de özel ders alarak yüzde yüz büyük başarı elde etme şansınız yüksek.

Özel Dersler İçin Fiyatlar

İngilizce özel ders fiyatları da bu kapsamda makul olmaktadır. Kimi emekli hocalar daha makul fiyata İngilizce dersini sizlere vermeyi tercih eder. Bu sayede hem İngilizce öğrenmeniz gerçekleşir hem de fazla para ödemek zorunda kalmazsınız. Özellikle maddi durumu zayıf olan öğrenciler para ödeme konusunda daha fazla zorluk çeker. Bu öğrencilerin emekli İngilizce öğretmenleri tarafından uygun bir fiyata ders almaları onlara çok şey katacaktır. Bununla birlikte hem çalışan hem de özel ders veren genç öğretmenler de mevcuttur. Tabi bu hocalar biraz daha yüksek miktarda ders fiyatı biçseler de yine de verim almanız açısından özel ders almak önem taşır. İngilizce özel ders ücreti hocayla durumunuzu görüşüp anlaşmanıza bağlı olarak da değişebilir. Ayrıca alınan özel derslerin kaç güne ve saate yayılması da ücreti etkileyen bir faktördür. Aldığınız özel dersin saati az ise daha az para ödemiş olursunuz. Nitekim hafta içi her gün size özel ders vermeye gelen hocaların ders fiyatı daha fazla olur. Bu durumda İngilizce özel ders ilanları üzerinden de size en makul olan hocalarla anlaşarak daha uygun fiyata ders almanız da mümkün. İngilizce özel ders ilanlarına web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Yaşadığınız şehre bağlı olarak birçok hocaya ulaşacağınız gibi kendi şehrinizde tanıdık hocalar aracılığı ile de özel ders almanız mümkün.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Donanımlı hocalarla çalışarak en kısa sürede büyük başarı sağlamak sizin elinizde. Bir İngilizce hocasının yüksek bir donanıma sahip olması da ders fiyatını etkilemeye neden olmaktadır. Özel ders anlatma tekniğine sahip olan hocalar ile birlikte daha verimli sonuçlar elde edebileceğiniz için buna uygun fiyatlarda artış yaşanabilir. Ancak alınan özel dersin verimli olmasına bağlı olarak ödenen maliyet önem taşımaz. İngilizce özel ders verenler başarılarına paralel olarak fiyat belirleyip ders aşamasına geçmekteler.

İngilizce Özel Ders Almanın Faydaları

 • Kolay İngilizce teknikleri ile tanışıp daha iyi kavrama yeteneğine sahip olurlar.
 • İngilizceye nasıl çalışacağını bilmeyenler açısından pratik uygulamalar sunulur.
 • Düzenli ders programı etrafında çalışmalar yürütülür.
 • Günlük düzenli olarak ders çalışma işlemi yapılmış olur.
 • İngilizcenin kolay adımları takip edilerek en kısa sürede öğrenimi kolaylaştırılır.
 • Günlük yapılacak tekrarlar belirlenip ona göre yol haritası çizilir.
 • Günlük ne kadar kelime çalışacağı kişinin algılama gücüne göre hesaplanır.
 • Grameri hiç bilmeyenler için büyük avantaj sunar.
 • Gramerde temelden başlanılıp daha fazla dikkat yoğunluğu yaşanır.
 • En küçük sorunda bile hocaya rahatça danışma fırsatı sunulur.
 • Eğer gerekirse online İngilizce özel ders uygulaması yapılır.
 • Eğer her hangi bir konu hakkında takılma meydana gelirse özel ders hocası sayesinde tekrar farklı yollarla anlama tekniği denenir.
 • Farklı okuma ve anlama teknikleri ile zihniniz tanışır.
 • Zihinsel pratikler sayesinde hızlı okuma tekniği geliştirilir.
 • Kişinin algılama gücü çok zayıfsa zamana bağlı olarak ders programı ve ders çalışma stili geliştirilir.
 • Sık sık tekrar yapılarak hızlandırılmış ders çalışma tekniği uygulanır. Bu durum genelde sınava yaklaşıldığı zaman uygulanan bir durumdur.
 • Kişinin okuma ve anlama becerisi geliştirilene kadar bu ders süreci uzatılabilir.

İngilizce Öğrenmek İçin Neler Yapılmalı?

Özel ders arayanlar bu sayılanlar ışığında özel ders alabilir ve en kısa sürede gireceği sınavdan istediği puanı tutturabilir. Özel dersler girilecek sınavın zorluğu ve yapısı ile de ilişkili bir durumdur. Yani sınavın zorluk derecesine göre kişiye farklı bir özel ders uygulaması da mevcuttur. Kişi sınavın Zorluk derecesine göre daha fazla tekrar yapabilir ve daha çok çalışma saatini derse ayırabilir. Bu yüzden özel ders alacağınız hocanız ile görüşürken sınav sürecini de bu işe katmayı unutmayın. Böylece daha faydalı sonuçlar elde etmeniz kolaylaşır. İngilizce özel ders alacaklar, bu gibi işleri ertelemeden yapmalıdır. Aksi taktirde zamanla bu süreçler rafa kalkabilir. İngilizce özel ders vermek başlı başına zor olsa da özel ders almak da zor bir süreçtir.

Bu gönderiyi paylaş