Çince Kursu

Çince kursu

[cresta-whatsapp-chat text=”Yardıma mı ihtiyacınız var? Bize sorun!” icon=”yes” position=”top” use=”number” number=””] 

Çince kursu için söylenecek ilk cümle kesinlikle “Neden Çince öğrenmiyorsunuz?” olmalıdır. Oysa pek çok kişi Çincenin zor bir dil olduğunu düşünür. Bu genel kanı oldukça yanlıştır. Aslında doğru olan, bir dil öğrenmeye karar verdiğinizde, Çince öğrenmenin meslek ya da iş kariyeriniz açısından geleceğe yapacağınız en iyi yatırım olduğudur. Şurası bir gerçek ki, yeni bir kariyere sahip olmak ya da uluslararası sektöre giriş yapmak ve hızla yükselmek istiyorsanız bunlar için yapabileceğiniz en iyi şey, ikinci bir dil öğrenmektir. Eğer bu nedenler sizi ikna etmediyse her şeyi bir kenara bırakıp neden Çince öğrenmeniz gerektiğini birlikte inceleyelim.

Çince zor bir dil değildir

İnsanların, Çince kursu önerisinde bulunduğunuzda sergiledikleri en yaygın tepkilerden biri, bu konuda inanılmaz derecede zorlandıklarıdır. Neyse ki Çinli öğrenciler bu şekilde düşünmüyor! Elbette Çinceden daha kolay diller de var fakat yine de bu konudaki önyargıları kırmanın zamanı geldi.

Bir dizi nedenden ötürü, Çincenin zor olduğuna dair yanlış itibarlar ortaya çıktı. En yaygın nedenlerden biri Çincenin yazma sisteminin oldukça farklı olmasıdır. Fonetik yazma kurallarını kullanan çoğu dilden farklı olarak Çince, pictogram ve yarı fonetik ideogramlardan oluşur. İyi haber şu ki, yazım kuralları muhtemelen Çinlilerle ilgili en zor şeydir. Diyebiliriz ki, bütün dillerde var olan dil bilgisel karmaşıklık söz konusu olduğunda, Çince öğrenilmesi en kolay dillerden biridir. Çoğu Avrupa dilinin aksine cümle yapısı kuralları ve tensleri basittir. Bu da Çincenin, Korece ya da Japonca gibi diğer Doğu Asya dillerinden çok daha kolay bir şekilde öğrenilmesini sağlar. Diğer dillerde fiil çekimleri ve tensler gibi pek de kolay olmayan gramer kurallarına odaklandığınızda, Çincenin ne kadar cezp edici olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Çince hakkında olumsuz olarak söylenebilecek en son şey, yazı karakterleri ve seslerin çok zor olduğudur.  Gerçek şu ki, karakterler rastgele resimler değil, anlaşılması zor olmayan, makul bir şekilde düzenlenmiş radikal ve fonetik unsurlardır. Ayrıca, bir öğrenci sadece 2000-3000 karakteri, makul bir akıcılık derecesine sahip olmak için bilmelidir. Tonlama önemli olsa da, eksik kullanılması diyalogunuza zarar vermez. Çinliler, herhangi bir cümlede, ne hakkında konuştuğunuzu anlamak için içeriği, tondan daha fazla kullanma eğilimindedir.

Çince size büyük bir fırsatlar dünyası sunar

Hayatınızda yeni bir başlangıç yapmak ya da Doğu Asya’nın iş fırsatlarını daha fazla kaçırmak istemiyorsanız en kısa sürede yapmanız gereken Çince kursu araştırmasına başlamaktır. Elbette, sadece Çince öğrenmemelisiniz. Unutmayın ki İngilizce hala ilk sıradaki dünya dilidir. Çincenin de onu en yakın şeritten takip ettiği kesin!

Çin ekonomisi

Dilin cazibesinin ana itici gücü Çin’in gelişen ekonomisi ve yükselen küresel bir süper güç olma durumudur. Yabancı yatırım ve ekonomik işbirliğini teşvik ederek dünyaya açılan Çin’le, gelişmiş dünya ülkeleri arasındaki uçurumu kapatabilecek insanlar için büyük bir talep var.  Bu iş alanlarından birinde yer almak için tabii ki ilk şart akıcı Mandarin Çincesini bilmek!  Batı iş dünyasında hem Çince hem de İngilizce konuşabilen insanların bulunmaması nedeniyle, bu iki dili konuşanlara büyük talep var ve bu elbette çok kazançlı ücretler anlamına geliyor. Çince öğrenerek, düşük değerli bir çalışandan, kendinizi, Çin’deki bir projenin başarısı için kritik noktadaki bir kişiye dönüştürebilir ve böylece kişisel katma değerinizi ciddi bir şekilde artırabilirsiniz.

Çin’de bir milyardan fazla insanla iletişim kurabilirsiniz

Kulağa biraz itici mi geliyor ama öyle değil! Çin’i tanımanın bariz ekonomik yararlarının yanı sıra, kendinizi ülkenin ev sahibi yerine de koyabilirsiniz. İngilizce; Hindistan, Nijerya ya da Avrupa birliği gibi dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak konuşulurken, Çin’de durum böyle değildir. Ülkede pek çok öğrenci okulda İngilizce öğrenir, ancak birkaçı bunu herhangi bir yararlı seviyeye kadar çıkartabilir. Sonuç olarak sadece Çince konuşarak, binlerce yıllık medeniyetin sunduğu her şeyi anlamak ve öğrenmek, iş ya da kişisel kariyeriniz için müthiş bir deneyim olacaktır.

Çinliler her yerdedir ve her zaman size yardımcı olurlar

Çince öğrenmenizin bir başka önemli nedeni de, Çin’in dünyanın hemen her ülkesinde bulunan büyük bir diasporaya sahip olmasıdır. Bu, öğrencilere dillerini kendi ülkelerinden ayrılmadan bile pratikte kullanabilecekleri hazır bir havuz sunar. Ayrıca, bu topluluk genellikle Çince öğrenmenize yardımcı olmak için çok heveslidir ve onlarla etkileşime geçerek, yeni arkadaş grupları edinme olanağına sahip olabilirsiniz. Gelecekte muhtemelen Çinli nüfusu düşündüğümüzden çok daha fazla olacaktır.

Çince kursu ile iş fırsatlarına odaklanın

Çince bilmek, gelişmekte olan Çin ile dünya arasında bir köprü görevi görecek, bu da size yeni ve büyük iş fırsatları sağlayacaktır. Bunun için yapmanız gereken ilk adımı atın: Önce karar verin ve ardından Çince kursu için ilk dersinizi başlatın! Dünyanın geleceği muhtemelen milyarca Çinli nüfusu tarafından şekillenecek. Siz de bu insanlarla konuşmayı ve kültürlerini anlamayı istiyorsanız, bunun tek yolu bu dili öğrenmektir.

Çince kursu, başlangıç, orta ve ileri seviyede olan her öğrenci için farklı öğrenme biçimleriyle başarılı bir eğitim süreci sunmaktadır. Danışman öğretmenlerimiz eşliğinde yapılacak seviye tespit sınavı, daha iyi bir başlangıç için size yön verecektir. Türk ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı sürdürülen eğitimler, istenildiği ya da danışman tarafından gerek görüldüğü takdirde, ek derslerle desteklenmektedir. Çince kursu eğitim programı, hangi yaştan olursa olsun öğrencilerin eğitim, hedef, istek ve amaçlarına göre planlanmakta, böylece düzenli bir çalışma sistemiyle başarılı bir dönem geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sunulan ders saatleri okuma, dinleme, konuşma ve diğer çeşitli aktivitelerle desteklenir. Alanında uzman, formasyon sahibi akademik eğitim kadrosu ile Çince kursu sizin de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

 

Çince Kursu Seviyeleri Nedir?

Çince Seviye A1

Bu program öğrencilere, konuştuğu kişilerle basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Çincede bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir.

Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, yiyecekler ve içecekler, geleceği planlama, geçmişi anlatma gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

Toplam 136 Saat

Çince Seviye A2 

Bu kursu alan konuştuğu kişilerle günlük hayat, yaşanan deneyimler, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim, sanat ve teknoloji adına bilinen günlük ifadeleri yabancı dilde dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisine sahip kişidir.

Hayat ve olaylar, deneyimler, giyim ve moda, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar.

Toplam 160 Saat

Çince Seviye B1

Bu kursa  katılan öğrenciler; sosyal ortamlarda karşılaşılması muhtemel diyalogları daha iyi algılayabilecek, becerileri (okuma, yazma, konuşma, dinleme, kelime ve gramer) etkin bir şekilde kullanabilecek, telaffuz yeteneğini kazanabilecek, güncel olaylar ile ilgili radyo ve televizyon programlarını anlayabilecektir. Öğrenciler ayrıca günlük dilde sık kullanılan sözcükleri içeren metinleri anlayabilecek, dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken ortaya çıkabilecek birçok durumla başa çıkabilecek, yaşadığı deneyimleri ve izlenimleri metne dönüştürebilecektir.

Diyalog yazma, güncel olaylar, radyo ve televizyon dinleme, kişisel ilgi alanları, deneyimler, gelecek zamanda süreklilik, geçmiş zaman aktiviteleri gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

Secured By miniOrange