İngilizce Kursu

ingilizce seviye testi için tıklayınız

İngilizce kursu

Meslek ya da akademik kariyerinizde size yardımcı olabilecek harika bir süper güç veya binlerce kapının kilidini açabilecek sihirli bir anahtara sahip olduğunuzu düşünün.

İngilizce sizin süper gücünüz veya sihirli anahtarınız olabilir.

Şimdi, bu sihirli anahtarı, zor durumları gidermek ve çevrenizdekilere yardım etmek, önemli sorunları çözmek ve insanların iletişim kurmasını sağlamak için kullandığınızı hayal edin.

Böyle bir anahtarla neredeyse bir süper kahraman olursunuz!

Bu fikirler kulağa hoş gelebilir, ancak kendinizi geliştirmek için İngilizceyi nasıl öğreneceğinizi ve kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Klasik bir öğrenme biçimi olarak İngilizce kursu doğru bir başlangıç olabilir. Aslında içinde bulunduğumuz yüz yıl size İngilizce öğrenimini zorunlu kılmaktadır. Şimdi birkaç örnekle bu durumu açıklamaya çalışalım.

Dünya dili İngilizce

Yurtdışında seyahat ediyorsunuz ve o anda bulunduğunuz yerin, diyelim ki bir Fransız köyündesiniz, yerel dilini bilmiyorsunuz. Paranız bitti ve en yakın bankaya gitmeniz gerekiyor, hızlıca! Neyse ki, dünyada pek çok insan İngilizce konuşabiliyor. Bu yüzden hangi ülkeyi ziyaret ediyor olursanız olun biraz İngilizceniz bilmeniz problemlerinizi çözebilir.

Diyelim ki hayalini kurduğunuz iş görüşmesi için randevu almayı başardınız. Bu harika! Fakat insan kaynakları müdürünün ana dili İngilizce olan birisi olması biraz kötü bir sürpriz olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey, yeteneklerinizi dile getirmek için var gücünüzle İngilizce konuşmaktır. Böylece çok değerli bir çalışan olabileceğinizi gösterebilirsiniz.

İngilizce, kendi ana dilini konuşanlar arasında sadece üçüncü en çok konuşulan dildir. Ancak, ikinci, üçüncü veya dördüncü dil olarak İngilizce konuşan tüm insanları sayarsanız, İngilizce kesinlikle dünyanın en çok konuşulan dilidir!

İngilizce her yerdedir, bu yüzden gezegenimizin her yerinde ana dilini konuşanlar ya da yabancı dil olarak İngilizce konuşanlar ile iletişim kurabilirsiniz. Böylece çok çeşitli insanlarla iletişim kuracak ve kariyerinizde hızla ilerleyeceksiniz. Tüm bunlar İngilizce kursu için harika birer motivasyon olabilir. Ama hepsi bu kadar değil! Şimdi neden İngilizce öğrenmeniz gerektiğine birlikte göz atalım.

Daha fazla iş fırsatları yakalayabilirsiniz

Dünyadaki birçok büyük şirkette çalışanların İngilizce konuşmasını gerekmektedir. Bazı durumlarda, bu şirketler sadece İngilizce kullanılmasını dahi talep edebiliyorlar. Ekonominin küreselleşmesi, iletişimin artmasını zorunlu kılıyor. İngilizce, farklı ülkelerden ve kültürlerden insanların -seyahat, turizm ve konaklama alanlarında- birbirleriyle iletişim kurmak için kullanabilecekleri ortak bir dil haline geliyor.

Daha iyi bir eğitim alabilirsiniz

Yabancı dil bilmek sadece beyin fonksiyonlarınızı arıtmakla kalmaz, bilginizi ve genel kültürünüzü genişletmek için de İngilizceyi kullanabilirsiniz. İngilizce kursu ile başladığınız ilk adımdan sonra İnternet ortamındaki egzersizleri takip edebilir ya da belirli bir konuda İngilizce eğitim almaya başlayabilirsiniz. (YouTube’da bu tür kanallar oldukça fazla!) İlgi alanınıza göre seçeceğiniz -sinema, edebiyat, bilim ya da belgesel- kısa film veya röportajları tamamen İngilizce izlemek size tonlama, beden dili ve kelime bilgisi kazandıracaktır. Ayrıca, İngilizce yazılmış çok sayıda edebiyat, bilim, tarih ve sosyal bilim eseri var. Bu eserlerin çeviri baskılarını okumak yerine, yazarın İngilizce eserlerini okuyarak, söylemeye çalıştığı şeyin ana fikrine odaklanabilirsiniz. Tüm bunlar İngilizce kursu ve gramer derslerinize destek olacaktır.

Dünyanın her yerinde kolayca seyahat edebilirsiniz

Eğer İngilizce biliyorsanız -ve tabi seyahat etmeyi de seviyorsanız- şöyle bir cümle kurabilirsiniz: “İngilizce konuşan biri olarak, dünyadaki pek çok yeri ziyaret ettim. İletişim, neredeyse hiç bir zaman benim için bir problem olmadı, çünkü tüm dünyadaki insanlar İngilizce konuşuyor.  Ziyaret ettiğim her ülkede İngilizce konuşabiliyorum. Yerel dilde birkaç kelime öğrenmek ise, her zaman iyi bir fikirdir. Böylece misafir olduğum ülkenin insanları beni daha çok seviyor.” Bu harika! Doğrusu İngilizce öğrenmeye başlamak için çok daha iyi bir neden olamaz! İngilizce, seyahat detayları konusunda size yardımcı olacaktır.

Seyahat edeceğiniz birçok yerde, insanlar İngilizceyi önemli buluyor. Potansiyel müşteriler ve diğerleriyle iletişim kurmak için İngilizce bilmek zorundalar. Birçok otelde, en az bir çalışanın İngilizce bilmesi gerekiyor ki, çoğu çalışan, İngilizce konuşabiliyor. Bu, müşterilerin ihtiyaçlarını daha rahat karşılamalarını sağlıyor. Hatta dünyadaki küçük kasaba pazarlarındaki insanlar bile, İngilizce konuşanlarla nasıl pazarlık yapılacağını biliyor. İngilizce, seyahatlerinizde iletişimini hızlandıracak ve çok daha keyifli iş ya da gezi programı geçirmenizi sağlayacaktır.

Küresel dili konuşabilirsiniz

Büyük Britanya ve Amerika’nın son birkaç yüzyıl boyunca sahip olduğu ekonomik güç, günümüzde İngilizcenin bu kadar yaygın olmasını sağlayan tarihsel bir sonuçtur.  Tarih karmaşıktır ve her zaman da çok hoş ya da güzel anıları barındırmaz ancak, bugün dünyanın her yerinde İngilizce konuşulduğunu reddedilemez bir gerçektir. Geçmişte olanları değiştiremeyiz. Ancak, İngilizceyi pozitif bir güç olarak kullanabiliriz! Dünyayı bir araya getirmek, yabancı ülkelerden insanlarla iletişim kurmak ve birbirlerini daha iyi anlamak için kullanabiliriz.

İngilizce sadece seyahat etmeyi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda küresel eğilimler, kültür ve sosyal konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bu da, insanların hayata dair farklı bakış açılarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Böylece siz de kendi dilinizi bilmeyen insanlarla iletişim kurabilecek ve binlerce yeni haber kaynağına, bloga, kitaba ve şarkıya ulaşacaksınız.

İngilizce bilmek, küresel bir konuşmanın parçası olmanıza izin verecektir!

Yeni kültürlerle tanışabilirsiniz

Dil ve kültür birbirinden ayrılamaz. İngilizceyi bilmek, bu kültürde yaşayan insanların nasıl düşündükleri, yaşadıkları ve çalıştıkları hakkında daha fazla bilgi verir. İngilizce konuşulan ülkelerin kültürünü bilmiyorsanız, bu durum insanların İngilizce olarak ne söylediğini yanlış anlamaya neden olabilir. Sadece temel kelimeleri ve cümleleri bilmek yeterli değildir. İngilizcede iyi iletişim kurmak için ton, beden dili ve yüz ifadeleri gibi şeyleri de bilmelisiniz. İngilizce konuşan kültürlerde hangi kelimelerin veya ifadelerin kabul edilebilir ve kabul edilemez olduğunu anlarsanız, bu, İngilizce konuşan arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla kültürel bir yanlış anlamadan sizi kurtarabilir.

İngilizce öğrenmenin yollarını araştırabilirsiniz

Çoğu insan bir dil öğrenmenin çok zor olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte bazı kişilerin İngilizce öğrenmesi daha kolaydır. Almanca, İngilizceye çok yakındır. Fransızcanın İngiliz diline yoğun bir etkisi vardır.  Bununla birlikte dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan ve İngilizce ile ilgili olmayan dilleri konuşan insanlar için, İngilizce çok yabancı, kafa karıştırıcı ve zordur.  Yine de İngilizceyi herkes için çok kolaylaştıran önemli bir şey var: Kaynakların kullanılabilirliği!

İngilizce çok yaygın bir dil olduğundan dünyanın her yerinde İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz kaynaklar sınırsızdır. İnternette ücretsiz olarak çok fazla kaynak var. Bununla birlikte İngilizce kursu başta olmak üzere, İnternet ve baskılı kaynaklar size süresiz bir eğitim alanı sunacaktır.

Aslında İngilizce her yerdedir. Bu gerçeğin avantajından yararlanın!

İngilizce kursu

İngilizce kursu, başlangıç, orta ve ileri seviyede olan her öğrenci için farklı öğrenme biçimleriyle başarılı bir eğitim süreci sunmaktadır. Danışman öğretmenlerimiz eşliğinde yapılacak seviye tespit sınavı, daha iyi bir başlangıç için size yön verecektir. Türk ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı sürdürülen eğitimler, istenildiği ya da danışman tarafından gerek görüldüğü takdirde, ek derslerle desteklenmektedir. İngilizce kursu eğitim programı, hangi yaştan olursa olsun öğrencilerin eğitim, hedef, istek ve amaçlarına göre planlanmakta, böylece düzenli bir çalışma sistemiyle başarılı bir dönem geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sunulan ders saatleri okuma, dinleme, konuşma ve diğer çeşitli aktivitelerle desteklenir. Alanında uzman, formasyon sahibi akademik eğitim kadrosu ile İngilizce kursu sizin de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

 

İngilizce seviyeleri

İngilizce A1 seviyesi

Seviye A1, dilin temel kullanıcılarına, yani yaygın kullanılan ifadeler ve temel kelime bilgisiyle günlük durumlarda iletişim kura bilenlere karşılık gelir. Toplam 120 saat

Bu kurs öğrencilere basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına İngilizcede bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir.

Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, yiyecekler ve içecekler, geleceği planlama, geçmişi anlatma gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.
İngilizce dil öğreniminin başlangıç seviyesini içeren program, bu dilin öğrenimi için bir temel niteliği taşımaktadır.

A2 İngilizce seviyesi
Seviye A2, dilin temel kullanıcılarına, yani yaygın kullanılan ifadeler ve temel kelime bilgisi ile günlük durumlarda iletişim kurabilenlere karşılık gelir. Toplam 160 saat

Bu kurs öğrencilere günlük hayat, yaşanan deneyimler, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim, sanat ve teknoloji ile ilgili konularda, İngilizcedeki günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma, iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir. Programa katılacak öğrencilerde, İngilizce A1 Seviyesi’nden programından sertifika alma şartı aranmaktadır.

Hayat ve olaylar, deneyimler, giyim ve moda, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim sanat ve teknoloji ile ilgili konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

İngilizcede gündelik konuşma dilinde temel ihtiyaçlarını gidermeye imkan sağlayan programı tamamlayan öğrenciler, edindikleri birikimi iş hayatında avantaja dönüştürebilirler.

B1 İngilizce seviyesi
Seviye B1, dilin bağımsız kullanıcılarına, yani ana dili konuşanlar ile çaba harcamadan iletişim kurmak için gerekli akıcılığa sahip olanlara karşılık gelir. Toplam 120 saat

Bu kursa katılan öğrenciler sosyal ortamlarda karşılaşılması muhtemel diyalogları daha iyi algılayabilecek, becerileri (okuma, yazma, konuşma, dinleme,kelime ve gramer) etkin bir şekilde kullanabilecek, telaffuz yeteneğini kazanabilecek, güncel olaylar ile ilgili radyo ve televizyon programlarını anlayabilecektir. Öğrenciler ayrıca günlük dilde sık kullanılan sözcükleri içeren metinleri anlayabilecek, dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken ortaya çıkabilecek bir çok durumla başa çıkabilecek, yaşadığı deneyimleri ve izlenimleri metne dönüştürebilecektir.

Diyalog yazma, güncel olaylar, radyo ve televizyon dinleme, kişisel ilgi alanları, deneyimler, gelecek zamanda süreklilik, geçmiş zaman aktiviteleri gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

Bu programda öğrenciler İngilizce dilini B1 seviyesinde öğrenmektedir.

B2 İngilizce seviyesi
Seviye B2, dilin bağımsız kullanıcılarına, yani ana dili konuşanlar ile çaba sarf etmeden iletişim kurmak için gerekli akıcılığa sahip olanlara karşılık gelir. Toplam 120 saat

Bireyler İngilizcede somut ve soyut konulara yönelik karmaşık metinlerin temel içeriği ile kendi uzmanlık alanında yapılan tartışmaları anlayabilir. Anadili İngilizce olan bireylerle fazla çaba harcamadan doğal ve akıcı bir şekilde konuşabilir. Geniş kapsamlı bir konuya ilişkin görüşlerini açık ve ayrıntılı bir şekilde ifade edebilir, güncel bir soruyla ilgili görüş bildirebilir ve çeşitli olasılıkların olumlu ve olumsuz yönlerini gösterebilir.

Diyalog yazma, güncel olaylar, radyo ve televizyon dinleme, kişisel ilgi alanları, deneyimler, gelecek zamanda süreklilik, geçmiş zaman aktiviteleri gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

C1 İngilizce seviyesi
Seviye C1, dilin yetkin kullanıcılarına, yani iş ve çalışma ile ilgili karmaşık görevleri yerine getirebilenler karşılık gelir. Toplam 120 saat

Bu kurs seviyesini tamamlayan öğrenciler, farklı yapıya sahip uzun ve karmaşık metinleri anlayabilir ve bu metinlerdeki dolaylı anlatımları ve imaları fark edebilir. Ayrıntılar içeren metinler yoluyla kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir. Farklı yazılı ya da sözlü kaynaklardan edindiği bilgiyi özetleyebilir, bu kaynaklara dayalı olarak bir tartışmayı yapılandırabilir, akıcı ve doğal bir anlatım ile sunabilir. Akademik ve mesleki amaçlar için ve günlük yaşamda dili esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir.
Bilim, teknoloji, tarih, sanat, edebiyat ile sosyal ve güncel konularda dinleme, okuma, yazma, konuşma.
Bu eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, İngilizce C1 seviyesinde Yabancı Diller alanı altında kazandırılan yeterlilikler, bir meslek kazandırmaya yönelik değildir.

C2 İngilizce seviyesi
Seviye C2, dilin yetkin kullanıcılarına, yani iş ve çalışma ile ilgili karmaşık görevleri yerine getirebilenlere karşılık gelir.

 

Secured By miniOrange