İtalyanca Kursu

italyanca seviye testi için tıklayınız

İtalyanca Kursu – İtalyanca Özel Ders

Valentino, Versace ya da Armani, sizi İtalyanca öğrenmek için cesaretlendirmiyorsa, pek çok neden daha sıralayabiliriz. Unutmayın ki, az önce isimlerini saydıklarımız, saygın ve ünlü olmalarının yanı sıra iş dünyasının da önemli markalarıdır. İtalyanca kursu, moda dünyasının göz kamaştırıcı basamaklarını tırmanmak ve harika bir iş kariyeri yakalamak için oldukça uygun bir başlangıçtır. Ama İtalyanca kursu için tek neden bu değil? Bu sorunun cevabını vereceğiz ama önce neden yeni bir dil -İtalyanca ya da diğerleri- öğrenmeniz gerektiğinin üzerinde duralım.

 Neden yeni bir dil öğrenmeliyiz?

Yeni bir dil öğrenmenin en büyük yararını gözle görmek mümkün değildir çünkü bu tamamen beyin fonksiyonarıyla ilgilidir.  Bazı araştırmacılar, iki dile sahip olan beynin, daha fazla etkileşimli, gelişmiş sinirsel bağlantılara sahip olduğunu belirtiyor. Şüphesiz hiçbirimiz bir, iki hatta daha fazla dili hiç de zorlanmadan konuşabiliriz. Aslında, birden çok dil, beyin için bir “egzersiz” işlevi görür ve araştırmalar, yeni bir dil öğrenmenin, zihinsel yeteneklerin artmasına yol açabileceğini göstermiştir. Örneğin, belleği geliştirebilir ve iki dil bilenler, diğerlerine göre pek çok konuda daha üstün performans gösterebilirler. Ayrıca yeni bir dil öğrenmenin karar vermeyi hızlandırdığı ve yetenekleri geliştirdiği de gözlenmiştir. Hatta yıllar önce edindiğiniz bir yeteneğiniz, dil eğitiminizle birlikte tekrar ortaya çıkabilir. İ

Bunlar genel olarak yeni bir dil öğrenmenin inanılmaz yararlarından sadece birkaçı. Bu dillerden biri de İtalyanca olabilir. Peki, neden İtalyanca kursuna gitmeliyiz?

İtalyanca öğrenin, dünyanın en iyi mesleklerine sahip olun!

Tur rehberi

İtalyanca kursu, size dünyanın en güzel mesleklerinden biri olan tur rehberliğinin yolunu açabilir ya da iyi bir gezgin olmanın! Belki de gezi dergilerinin vazgeçilmez editörü olabilirsiniz ve tabii turizmin birçok dalı, iyi İtalyanca konuşan birisi için daima sonsuza dek açık olacaktır. Bu vesileyle ya da uluslararası bir iş başvurusu için İtalya’ya gittiğinizde, insanların bu ülkeyi neden bu kadar çok sevdiklerini anlayacaksınız. İtalya, dünyanın en güzel köşelerinden bazılarına ve en nefes kesici manzaralara sahiptir. Örneğin, Amalfi Sahili, Sorrento, Positano ve Sicilya’yı ele alalım. İtalyanca biliyor olmak, bu şehirlerde yaşama ve çalışma olasılığınızı yüzde yüz artıracaktır.

İtalyan mutfağında Execusive Chef 

İtalyanca öğrenmek için ikinci en önemli nedeniniz İtalyan mutfağıdır! Özellikle de aşçılığın, yalnızca geçmiş yüz yıllarda değil, günümüzün de en önemli -ve tabii en çok kazandıran- mesleklerinden biri olduğu düşünüldüğünde… Eğer İtalyancayı iyi derece konuşuyorsanız, bir İtalyan şefin yanından mesleki hayatınızın en değerli tecrübelerini kazanabilirsiniz. Sadece İtalyan mutfağı dahi öğrenmek, kariyerinizi tahmin edemeyeceğiniz kadar yükseğe fırlatacaktır.

 İyi bir film yönetmeni olun

İtalyanca öğrenmek için ilk önemli neden dili kullanan insanların kültürel dünyasıdır çünkü her ikisinin de -dil ve kültür- “The Good Life” ya da “La Dolce Vita”, eğer Türkçe söylersek ‘iyi ve güzel bir hayatla, ilgisi vardır. (La Dolce Vita, aynı zamanda tüm zamanların en beğenilen filmlerinden birinin adıdır.) Filmlerden bahsederken Fellini, Antonioni ve Visconti gibi İtalyan yönetmenleri anmadan geçemeyiz. Bu isimler size İtalyanca kursu hakkında güzel fikirler verecektir. Sinema sektöründe kariyer yapmak için İngilizce bilmek olmazsa olmaz ise, İtalyanca ile Hoollywood’un çok daha ilerisine gitmeniz mümkündür. (Bu konuda aklınızda soru işaretleri varsa “I Cento Passi” (“One Hundred Steps”) ya da “La Grande Bellezza” (“The Great Beauty”) filmlerini izleyebilir ve neden İtalya’nın “En İyi Yabancı Film” Oscar’ını diğer ülkelerden daha fazla kazandığını anlayabilirsiniz.)

Ve kültürel etki ve katkılardan söz ederken konuyu İtalyan müziğine de getirebiliriz. İtalyanca öğrenmek, size, bu dilin ve tabii dünyanın en büyük müzisyenlerinin izinde gitme olanağı sağlayacaktır. Örneğin Alman besteci Mozart’ın birçok operasını İtalyanca yazdığını biliyor muydunuz? Fakat İtalyancanın müzik kültürü hakkında tarihte çok da gerilere gitmenize gerek yok, Pavarotti veya Bocelli ya da Pausini veya Mengoni mutlaka size bazı fikirler verecektir. Müzik dünyasında kariyer yapmak için asla yetenekleriniz göz ardı etmeyin.

 İtalyanca öğrenmek

İtalyanca öğrenmek kolay mıdır? Bu sorunun cevabı yüzde yüz “Evet” olacaktır. Eğer İngilizce biliyorsanız ve ikinci bir dil olarak İtalyanca öğrenmek istiyorsanız, bu yüzdenin oranı, yüzde yüz kısa sürede öğrenebilirsiniz, şeklinde olacaktır. İngilizce bilenlerin, İtalyanca konuşmasını kolaylaştıran, her ikisinin de Latince kökenden geliyor olmasıdır. Ayrıca her iki dil arasında “agente”, “finale”, “impossibile”, “diligente” ve “melodia” gibi pek çok ortak kelime vardır.

İtalyancanın öğrenmesi kolay bir dil olarak görülmesinin bir başka nedeni, yazım ve telaffuz arasındaki bağdır. İtalyancada bir kelimeyi nasıl yazdığınız ve nasıl telaffuz edeceğiniz arasında güçlü bir ilişki vardır.

İtalyanca ile kariyer fırsatlarını yakalayın

İkinci bir dil -uluslararası iş başvurularınızda İngilizce bildiğiniz varsayılır- özgeçmişinizde sizi, diğerlerinden birkaç adım öne çıkartacaktır. Belki işveren için tek dil de yeterlidir ancak iki dili konuşanlar, muhtemelen daha çok ilgisini çekecektir. Bu da iki dil bilmenin iş dünyasındaki önemini gözler önüne seriyor. Peki, İtalyanca için de böyle mi? Evet ve hatta çok daha fazlası! İtalya, Euro bölgesinde ve dünyanın sekizinci en büyük üçüncü ekonomisidir. Ekonomik büyüklük önemlidir çünkü pazardaki fırsatları yansıtmaktadır.

Bununla birlikte, İtalyan dil becerilerinizi kullanabilmek için İtalya’ya gitmeniz bile gerekmeyebilir. Özellikle e-ticaret sektörü olmak üzere Avrupa’ya yönelmek isteyen pek çok ABD şirketi vardır ve hedefleri büyümektir. Bu şirketlerden birinin genel müdürü neden siz olmayasınız ki! Eğer ileriki yıllarda size hizmet edecek bir dil öğrenmek istiyorsanız, İtalyanca listenin en üstünde tutmalısınız.

İtalyanca kursu

İtalyanca kursu, başlangıç, orta ve ileri seviyede olan her öğrenci için farklı öğrenme biçimleriyle başarılı bir eğitim süreci sunmaktadır. Danışman öğretmenlerimiz eşliğinde yapılacak seviye tespit sınavı, daha iyi bir başlangıç için size yön verecektir. Türk ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı sürdürülen eğitimler, istenildiği ya da danışman tarafından gerek görüldüğü takdirde, ek derslerle desteklenmektedir. İtalyanca kursu eğitim programı, hangi yaştan olursa olsun öğrencilerin eğitim, hedef, istek ve amaçlarına göre planlanmakta, böylece düzenli bir çalışma sistemiyle başarılı bir dönem geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sunulan ders saatleri okuma, dinleme, konuşma ve diğer çeşitli aktivitelerle desteklenir. Alanında uzman, formasyon sahibi akademik eğitim kadrosu ile İtalyanca kursu sizin de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

İtalyanca Seviyeleri Nedir?

İtalyanca Seviye A1

Bu kursu alan öğrencilere, konuştuğu kişilerle basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına İtalyancada bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir.

Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, yiyecekler ve içecekler, geleceği planlama, geçmişi anlatma gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

Toplam  120 Ders

İtalyanca Seviye A2

Bu kursualan öğrencilere, günlük hayat, yaşanan deneyimler, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim, sanat ve teknoloji ile ilgili konularda İtalyanca günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma, iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir. Programa katılacak öğrencilerde, İtalyanca A1 Seviyesi’nden programından sertifika alma şartı aranmaktadır.

Hayat ve olaylar, deneyimler, giyim ve moda, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim, sanat ve teknoloji gibi konularda temel düzeyde okuma, yazma, dinleme ve konuşma.

Toplam 160 Ders

İtalyanca Seviye B1

Kursu alan öğrenciler; sosyal ortamlarda karşılaşılması muhtemel diyalogları daha iyi algılayabilecek, becerileri (okuma, yazma, konuşma, dinleme, kelime ve gramer) etkin bir şekilde kullanabilecek, telaffuz yeteneğini kazanabilecek, güncel olaylar ile ilgili radyo ve televizyon programlarını anlayabilecektir. Öğrenciler ayrıca günlük dilde sık kullanılan sözcükleri içeren metinleri anlayabilecek, dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken ortaya çıkabilecek bir çok durumla başa çıkabilecek, yaşadığı deneyimleri ve izlenimleri metne dönüştürebilecektir.

Yazma, güncel olaylar, radyo ve televizyon dinleme, kişisel ilgi alanları, deneyimler, gelecek zamanda süreklilik, geçmiş zaman aktiviteleri gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

Toplam 120 Ders

Esentepe, Kore Şehitleri Cd. No : 5, 34394 Şişli/İstanbul