İspanyolca Kursu

İspanyolca Kursu – İspanyolca Özel Ders

[cresta-whatsapp-chat text=”Yardıma mı ihtiyacınız var? Bize sorun!” icon=”yes” position=”top” use=”number” number=””] 

Bu aralar yapılacaklar listenizde neler var? En yakın arkadaşlarınızı ziyaret etmek için Kuzey Amerika’ya mı gideceksiniz? Yurt dışı eğitimine mi karar verdiniz? Ya da, “Don Quixote”u orijinal baskısıyla okumayı mı düşünüyorsunuz? Belki de dünyaca ünlü uluslararası bir şirkette çalışmayı planlıyorsunuz.

Yukarıda sıraladıklarımızın her biri için “evet” cevabını veriyorsanız, İspanyolca kursu için zamanınız gelmiş demektir. Bu güzel ve romantik dili öğrenmek, dünyayı ayaklarınızın altına serecek ve Rick Steves ya da Hilary Clinton’dan daha fazla seyahat etmenizi sağlayacak.

Hayatınıza kültürel zenginlikler katın

Yeni bir dil öğrenmek, uzun ve emek isteyen bir uğraştır. Özel hayatınızdan ve işten arta kalan zamanlarınızdan fedakârlık etmek ve İspanyolca derslerinde öğrendiklerinizi evde çalışmak zorundasınız. Hatta bazen karşılaştığınız engeller ya da hayal kırıklıkları, havluyu atmanıza -tamamen vazgeçmenize- bile neden olabilir. Ama hayır! Asla vazgeçmeyin ve böyle bir anda, “Neden İspanyolca öğreniyorum?” sorusunu kendinize sorun. İşte bu sorunun cevapları, aşağıda sizi bekliyor.

İspanyolca yurtdışında yaşamak için harika bir dildir

Costa Rica. Spain. Peru.

Bu büyülü ülkelerin hepsi eşsiz kültürlere, muhteşem manzaralara sahiptir ve harika insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Yerel dillerini bilmeden onları ziyaret etmek mümkün olsa da, İspanyolca konuşabiliyor olmak size daha zengin bir deneyim sağlayacaktır. Birçok okul, İspanyolca programlarının bir parçası olarak yurtdışında okuma şansı sunuyor. İspanyolcayı daha akıcı konuşmanın en iyi yollarından biri etrafınızı tamamen bu dille kuşatmaktır. Yurtdışı eğitim programlarının çoğunda, öğrenciler sadece İspanyolca konuşan ev sahibi ailelerin yanına yerleştirilir. İspanyolca konuşulan bir ülkede yurtdışında okumak, hayal edebileceğinizden daha hızlı öğrenmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte bu aşama için bir başlangıç yapmanız şart! İspanyolca kursu, size, bu dünya dili için harika bir başlangıç sunacaktır. Kursta geçirdiğiniz bir dönemin ardından, İspanyolca konuşulan bir ülkede gönüllü bir programa katılabilirsiniz. Bu, seyahat etmenin ve İspanyolcayı uygulayarak insanları tanımanın harika bir yoludur. Yurt dışında eğitim programları gibi, yurtdışındaki gönüllü kuruluşlar da katılımcıları genellikle ev sahibi ailelerin yanına yerleştirir. Böylece İspanyolca kursu ile öğrendiğiniz ne var ne yoksa en başından itibaren pratik yapma şansına sahip olursunuz. Ama az önce de söylediğimiz gibi bazı gönüllü programlar, onlara katılmak için en az temel İspanyolca bilgisi gerektiriyor, bu yüzden en kısa sürede ya da bugün çalışmaya başlayabilirsiniz!

 

İş başvurusu formunda “İspanyolca biliyor” kutusunu işaretleyin

Hepimiz iş başvuru formalarındaki kutucukları biliyoruz. Yabancı dil kutuculukları birçoğumuz için kâbustur. (Keşke öyle olmasa!) İngilizce, doğal olarak bildiğiniz var sayılan dildir. İkinci kutudaki dil seçeneklerinden birinde, İspanyolcayı işaretlemek, size dünyanın pek çok kapısını açacak güçtedir. Hızla küreselleşen dünyada İspanyolca konuşabiliyorsanız eğer, kariyer hedeflerinize büyük adımlarla yaklaşıyorsunuz demektir. Eğer buna bir kanıt arıyorsanız, “İspanyolca” anahtar kelimesiyle, İnternet’te basit bir şekilde iş arama girişiminde bulunabilirsiniz. Böylece söylediklerimizin ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz. Ve tabii İspanyolca konuşabiliyor olmak, sizi, işverenin gözünde çok daha üst düzeye taşıyacaktır.

Zihinsel zindelik ve pratiklik kazanmak

Haftada 3 ya da 4 kez spor mu yapıyorsunuz? Bu harika çünkü fiziksel zindeliği korumak büyük önem taşıyor. Peki, zihinsel zindeliği korumak ve iş hayatında daha pratik olmak için neler yapmak gerekiyor? İspanyolca öğrenmek zihninizi daha zinde tutmak için harika bir yoldur. Bununla birlikte İspanyolca, kısa süre içerisinde daha fazla dil öğrenmenizi kolaylaştırır. Time dergisinde yer alan bir makalede, çok dilli insan beyninin belirsizliklerle daha hızlı başa çıkabilme, çatışmaları çözme ve Alzheimer hastalığına daha iyi direndiğini belirtiliyor. Kim öğrendiği bir dilden daha fazla yararlanmak istemez ki?

İş dünyasını, insanları ve kültürleri tanımak için öğrenin  

Bir iş toplantısında çevirmen ne kadar iyi olursa olsun, bu, karşınızdakiyle kuracağınız direkt diyalog gibi olmayacaktır. Aynı durum kitaplar ya da filmler için de geçerlidir. Orijinal dilinden bir diğerine çevrilmiş kitaplarda her zaman küçük kayıplar olur tıpkı İspanyolca bir filmi dublajla izlemenizde olduğu gibi. İşte size İspanyolca öğrenmek için bir sıra neden daha! Edebiyat, sinema, televizyon şovları ve tabii ki ilk sırada iş toplantıları, her zaman kendi dilinde çok daha orijinaldir.  Bunların yanı sıra ana dili İspanyolca olanlar da konuşabileceksiniz ki, bu da yurt içinde ya da yurt dışında pek çok arkadaş edinmenize yardımcı olacaktır.

İspanyolca konuşmak, hayal edemeyeceğiniz kadar çok şeyi yapabilmenizi olanak tanıyacaktır. İş, seyahat, çalışma veya eğitim yoluyla sizi dünyanın dört bir yanına, büyülü ülkelere götürecektir. Ve tabii kariyerinizde hızla ilerlerken harika insanlarla da tanışma fırsatı yakalayacaksınız. Öyleyse “Neden?” sorusunu bir tarafa bırakıp, “İspanyolca kursuna ne zaman başlayabilirim?” sorusunu kendinize sormanın zamanı geldi.

İspanyolca kursu

İspanyolca kursu, başlangıç, orta ve ileri seviyede olan her öğrenci için farklı öğrenme biçimleriyle başarılı bir eğitim süreci sunmaktadır. Danışman öğretmenlerimiz eşliğinde yapılacak seviye tespit sınavı, daha iyi bir başlangıç için size yön verecektir. Türk ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı sürdürülen eğitimler, istenildiği ya da danışman tarafından gerek görüldüğü takdirde, ek derslerle desteklenmektedir. İspanyolca kursu eğitim programı, hangi yaştan olursa olsun öğrencilerin eğitim, hedef, istek ve amaçlarına göre planlanmakta, böylece düzenli bir çalışma sistemiyle başarılı bir dönem geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sunulan ders saatleri okuma, dinleme, konuşma ve diğer çeşitli aktivitelerle desteklenir. Alanında uzman, formasyon sahibi akademik eğitim kadrosu ile İspanyolca kursu sizin de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

 

İspanyolca Seviyeleri Nedir?

İspanyolca Seviye A1

Bu kursu alan öğrencilere, konuştuğu kişilerle basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına İspanyolcada bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir.

Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, yiyecekler ve içecekler, geleceği planlama, geçmişi anlatma gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

Toplam 120 Saat

İspanyolca Seviye A2

Bu kursu alan öğrencilere, günlük hayat, yaşanan deneyimler, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, günlük ifadeleri yabancı dilde dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedefler.

Hayat ve olaylar, deneyimler, giyim ve moda, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim, sanat ve teknoloji.

Toplam Saat 160

 

AdresEsentepe, Kore Şehitleri Cd. No:5, 34343 Şişli/İstanbul
 

 

 

Secured By miniOrange