Fransızca Kursu

Fransızca kursu – Fransızca Özel Ders

[cresta-whatsapp-chat text=”Yardıma mı ihtiyacınız var? Bize sorun!” icon=”yes” position=”top” use=”number” number=””] 

Fransızca; İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Katalanca ve Rumence gibi Roma İmparatorluğu’nun dili olan Latincenin devamı olan dillerden biridir.  Pek çok dilin kaynağı olan Fransızca günümüzde, yaklaşık olarak 200 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Başta Fransa olmak üzere Kanada, Belçika, Haiti, İsviçre, Afrika, Nijerya, Senegal, Togo, Mali, Lüksemburg, Monako ve daha birçok ülkenin vatandaşları Fransızcayı kullanmaktadır. Bununla birlikte 29 ülkenin resmi dili olan Fransızca, üst düzey uluslararası dil statüsüne sahiptir.

 

Neden Fransızca öğrenmeliyiz?

Avrupa Birliği’nin verilerine göre üye ülkelerden 27’sindeki 129 milyonu aşkın insan Fransızca konuşuyor. Bu sayının yaklaşık yüzde 12’si anadili, yüzde 14’ü ise ikinci bir dil olarak Fransızcayı kullanıyor. Kaynaklara göre, Fransızca, İngilizce ve Almancadan sonra en çok konuşulan üçüncü dil durumdadır. Yine de bölgelere göre İspanyolcayı da unutmamak gerekiyor. Tarih boyunca dillerin birbirleriyle etkileşim içerisinde olması, öğrenciler için büyük bir avantaj oluşturuyor ki bu, Fransızca için de geçerlidir. Hatta en fazla Fransızca için! İngilizcenin neredeyse yarısının kelime dağarcığını Fransızcanın oluşturması, kurs öğrencileri için iki dili birden öğrenme fırsatı da oluşturuyor.

Beş kıtanın dili: Fransızca

Eğer Fransızca kursu için kayıt yaptırmaya karar verdiyseniz, o andan itibaren beş kıtada kullanılan Fransızcayı siz de konuşacaksınız demektir. Ya da şöyle söyleyelim; Fransız dili bir kredi kartıysa, kesinlikle MasterCard’tır! Doğal olarak değerli ve neredeyse evrensel olarak kabul edilir.

Fransızca kursuna başlamak sizi dünyanın pek çok ülkesi ve insanlarıyla iletişim haline geçirecektir. Fransız tarihi ve diğer kültürel birikimleri öğrenmek, sadece kişisel gelişiminize katkı sağlamayacak, aynı zamanda küresel platformlarda sizi görünür hale getirecektir. Örneğin güncel olayları Fransız medyasından, farklı bakış açılarıyla takip edebilirsiniz. Sanat olayları ilginizi çekiyorsa ya da mesleki kariyerinizi kültürel bir açıyla oluşturmak istiyorsanız, yine Fransızca kursu bu girişimizi gerçekleştirmenize olanak tanıyacaktır. Ve tabii ki Fransızca, seyahat tutkunları için de kurtarıcı bir dildir. Dilini konuşamadığınız ülkelere seyahat edebilir ve çok iyi konuşamasanız da deneyiminizi geliştirebilirsiniz. Sadece Paris’te ve Fransa’nın geri kalanında değil, Fransız Polinezyası, Québec veya İsviçre gibi diğer harika tatil yerlerini de gezebilirsiniz.

İş dünyasının dili

 Son yıllarda Afrika’ya yapılan Çin yatırımları, şu an için ilginizi çekmese de- uluslararası bir firmaya iş başvurusu yaptığınızda, kulağınıza hiç de itici gelmeyecektir. Fransızca eğitimine başlamak için daha belirgin nedenle arıyorsanız, yatırım bankası Natixis tarafından yapılan yeni bir çalışma, pek çok faktöre bağlı olarak, Fransızcanın önümüzdeki yıllarda, İngilizce dâhil olmak üzere, dünya çapında diğer dillerin önüne geçeceğini öngörüyor.

 

Favori dil Fransızca

İngilizceden sonra, Fransızca dünya çapında en çok öğrenilen dildir. Bu, Fransızca öğrenenler için çok sayıda kaynak ve iş imkânının var olduğu anlamına geliyor. Aynı zamanda, Fransızca öğrenerek sadece Fransızlarla değil, bu dili öğrenen diğer kişilerle de iletişim kurmak için kapıyı açıyorsunuz demektir. Bu, özellikle seyahat ederken işinize yarayacaktır. Eğer zaten İngilizce konuşabiliyor ve repertuarınıza Fransızca ekliyorsanız, İngilizce veya Fransızcanın resmi dil olmadığı ülkelerde dahi kaç kişinin konuşabildiğini görünce şaşırabilirsiniz. Fransızca öğrenmenin en büyük faydalarından biri, gerçek bir uluslararası bir dile sahip olmaktır.

Fransızca kursu

Fransızca kursu ile başlayacağınız eğitiminiz mesleki ya da akademik kariyerinize mutlaka yoğun bir katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte yeni bir dil öğrenmek, yeni bir meslek için de size yarar sağlayabilir. Belki dünya üzerinde milyonlarca insan İngilizce ya da İspanyolca konuşuyor olabilir ama diğerlerine göre daha az bilinen bir dili öğrenmek, ihtiyaç anında, size büyük fırsatlar sunacaktır.

Fransızca ayrıca, daha zorlu dillere açılan bir kapı olarak güven verici bir dildir. Fransızcanın zor yönlerinin çoğu, mükemmel bir şekilde çalışmak zorunda kalacağınız, ancak bu arada dili kullanma yeteneğinizi zora sokmayacağınız, titiz gramer kurallarında yatmaktadır. Bu şekilde, Fransızca, daha yüksek dilsel zorluklar için sizi disiplinli bir eğitimci haline getirebilir ve aynı zamanda eğitim süresi boyunca dil öğrenmenin hazzını yaşatabilir.

Hedefleriniz ne olursa olsun, Fransızca öğrenmeye başlamak istiyorsanız, hiçbir şeyin sizi durdurmasına izin vermeyin. Fransızca kursu, başlangıç, orta ve ileri seviyede olan her öğrenci için farklı öğrenme biçimleriyle başarılı bir eğitim süreci sunmaktadır. Danışman öğretmenlerimiz eşliğinde yapılacak seviye tespit sınavı, daha iyi bir başlangıç için size yön verecektir. Türk ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı sürdürülen eğitimler, istenildiği ya da danışman tarafından gerek görüldüğü takdirde, ek derslerle desteklenmektedir. Fransızca kursu eğitim programı, hangi yaştan olursa olsun öğrencilerin eğitim, hedef, istek ve amaçlarına göre planlanmakta, böylece düzenli bir çalışma sistemiyle başarılı bir dönem geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sunulan ders saatleri okuma, dinleme, konuşma ve diğer çeşitli aktivitelerle desteklenir. Alanında uzman, formasyon sahibi akademik eğitim kadrosu ile Fransızca kursu sizin de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

Fransız Seviyeleri Nedir?

Fransızca Seviye A1

Bu kursu alan öğrencilere, konuştuğu kişilerle basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Fransızcada bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir.

Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, yiyecekler ve içecekler, geleceği planlama, geçmişi anlatma gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

Toplam 120 Saat

Fransızca Seviye A2

Bu kursu alan öğrencilere günlük hayat,yaşanan deneyimler, sağlık ve beslenme, doğa, çevre, bilim,sanat ve teknoloji gibi konularda Fransızcadaki günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisi kazandırır.

Hayat ve olaylar, deneyimler, giyim ve moda, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim, sanat ve teknoloji.

Toplam 160 Saat

Fransızca Seviye B1

Kursa katılan öğrenciler; sosyal ortamlarda karşılaşılması muhtemel diyalogları daha iyi algılayabilecek, becerileri (okuma, yazma, konuşma, dinleme, kelime ve gramer) etkin bir şekilde kullanabilecek, telaffuz yeteneğini kazanabilecek, güncel olaylar ile ilgili radyo ve televizyon programlarını anlayabilecektir. Öğrenciler ayrıca günlük dilde sık kullanılan sözcükleri içeren metinleri anlayabilecek, dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken ortaya çıkabilecek bir çok durumla başa çıkabilecek, yaşadığı deneyimleri ve izlenimleri metne dönüştürebilecektir.

Güncel olaylar, radyo ve televizyon dinleme, kişisel ilgi alanları, deneyimler, gelecek zamanda süreklilik, geçmiş zaman aktiviteleri gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

Toplam 120 Saat