Almanca Kursu

Almanca kursu

Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biri olan Almanca; Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Polonya ve Romanya ile Fransa’nın bazı bölgeleri başta olmak üzere, dünya üzerinde yaklaşık 38 ülkede konuşulmaktadır. Hint-Avrupa dillerinin Cermen koluna bağlı olan Almanca, zor bir dil olduğu kanısına rağmen, geçmişten bugüne entelektüel -edebiyat ve bilim- çevrelerinin ve küresel ekonominin dili olmayı başarmıştır.

Almanca kursuTow Sawyer’ın Maceraları adlı ünlü çocuk romanının yazarı Mark Twain bir makalesinde, “Almanca eğitimi görmemiş bir kişi, ne kadar şaşırtıcı bir dil olduğu hakkında hiçbir fikre sahip olamaz,” der. Twain’in ilgi çekici yorumu, günümüzde Almanca dilinin evrensel boyutuna ayrıcalıklı bir önem katıyor. Meslek ve akademik kariyerin hangi basamağında olursanız olun Almanca kursu, bu dünya dilini öğrenmeye başlamanız için en iyi fırsatlardan biridir. Önemli olan sizin öğrenme biçimlerinize ve amaçlarınıza uygun bir Almanca kursu ile yola çıkmanızdır.

Dehaların dili: Almanca

Almanya’nın şair ve düşünürlerin ülkesi olduğu söylenir. Dünyanın en etkileyici başarılarının büyük bir yüzdesi ilk olarak Almanca dili kullanılarak tasarlandı. Yüzlerce Nobel Ödülü, fizik, tıp, kimya, edebiyat ve diğer alanlarda başarılar Almanlar tarafından kazanıldı. Almanca konuşulan Avusturya ve İsviçre’nin aldığı ödülleri saymıyoruz bile! Ayrıca, diğer ülkelerden gelen pek çok kişi Alman üniversitelerinde eğitim almaya devam ediyor. Belki henüz Nobel Ödülü’ne aday olmayı düşünmüyorsunuz ama Almanca kursu, akademik kariyerinizde büyük bir sıçrama yapmanıza büyük bir katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte Almanca dilinde yayımlanmış pek çok bilimsel makalenin eğitiminize vereceği destek, hiçbir şeyle ölçülemez. Dolayısıyla Almanca, dünya akademik çevresinde geçmişten günümüzde önemini ve geçerliliğini koruyan önemli bir dildir. Alman toplumunun akademik kariyerde yüksek yerlerde olması, elbette bir sürpriz değil! Aslında Almanca, en çok kullanılan bilimsel dil olarak ikinci sıradadır. Bunun nedenlerinden biri, Alman kitap pazarının, Çin ve İngiliz yayıncılık sektörlerinin hemen ardından dünyanın üçüncü büyük pazarı olmasıdır. (İşte size uluslararası bir iş alanı daha!) Ve bir detay daha, bu kitapların başka dillere çevrilme yüzdesi oldukça sınırlıdır ki bu da sadece Almanca bilgisi olanların onlara erişmesi anlamına gelmektedir. Almanca eğitiminde deneyimli öğretmenlerle başlayacağınız Almanca kursu, kısa süre içerisinde dil becerinizin gelişmesini sağlayarak akademik hedeflerinizde belirleyici bir unsur olacaktır.

Almanca yüksek öğrenime açılan kapıdır

Almanların bilim dünyasında bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri, Almanya’daki üniversitelerin mükemmel bir uluslararası üne sahip olmasıdır. Yalnızca Almanya’da değil, yurt dışında da popüler olan bu üniversiteler, her yıl binlerce dünya gencini ağırlamakta ve mezun etmektedir ki, Almanca kursu ile yapacağınız başlangıçla siz de orta ya da yüksek öğreniminizi bu ünlü okullardan birinde tamamlayabilirsiniz.

 Almanca ile ekonomik güce dâhil olun

Almanca sadece akademisyenler için ilginç bir seçenek değil, aynı zamanda iş dünyasındakiler de Almancalarını geliştirmeyi düşünmelidir. Almanya, Avrupa Birliği’nin içinde olmasının yanı sıra, dünyanın dördüncü büyük en büyük ekonomisidir. Çok sayıda uluslararası şirkete ve yeni teknolojilerin ön saflarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu da Almanca eğitiminin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor. Eğitim sisteminin, her Alman vatandaşının en azından bir başka dil -İngilizce- bildiği şekilde kurgulanması, bu başarının önemli detaylarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, sizin de Alman iş ortaklarınızın dilini bilmeniz, etkili iletişim ve başarılı mesleki ilişkiler için şansınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Küresel pazarda iş fırsatları

-Alman şirketlerinden bahsetmişken-, alanında uluslararası pazar lideri olan bir firmada çalışmak ister misiniz? Öz geçmişinizdeki “Almanca biliyor” cümlesi,  küresel pazarda iyi derecede bir kariyere sahip olmanızı sağlayabilir.  Almanya’da çok sayıda ekonomik küresel oyuncu yer alıyor. Siemens, Volkswagen, Adidas ve Lufthansa dünyaca tanınmış marka ve kurumlardır. Ülke ayrıca, dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT ve tüketici elektroniği için IFA ticaret fuarı da dâhil olmak üzere en büyük uluslararası fuarları ağırlıyor. Bu arada, Almanya’nın başkenti Berlin, yenilikçi girişimler için bir merkez haline geliyor. Hatta bazıları “Avrupa’nın Silikon Vadisi” derlerse, sakın şaşırmayın! Sonuç olarak, Almancayı bilmek, kariyer fırsatlarınızı büyük ölçüde geliştirmenize yardımcı olacaktır. Öyleyse şimdi Almanca kursu hakkında konuşalım:

Başarı için ilk basamak: Almanca kursu

Almanca kursu, başlangıç, orta ve ileri seviyede olan her öğrenci için farklı öğrenme biçimleriyle başarılı bir eğitim süreci sunmaktadır. Danışman öğretmenlerimiz eşliğinde yapılacak seviye tespit sınavı, daha iyi bir başlangıç için size yön verecektir. Türk ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı sürdürülen eğitimler, istenildiği ya da danışman tarafından gerek görüldüğü takdirde, ek derslerle desteklenmektedir. Almanca kursu eğitim programı, hangi yaştan olursa olsun öğrencilerin eğitim, hedef, istek ve amaçlarına göre planlanmakta, böylece düzenli bir çalışma sistemiyle başarılı bir dönem geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sunulan ders saatleri okuma, dinleme, konuşma ve diğer çeşitli aktivitelerle desteklenir. Alanında uzman, formasyon sahibi akademik eğitim kadrosu ile Almanca kursu sizin de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

Almanca Kurs Seviyeleri

Almanca A1 Seviyesi

Bu kurs, öğrencilere basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Almancada bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir.

Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, yiyecekler ve içecekler, geleceği planlama, geçmişi anlatma gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

Toplam 120 saat

Almanca A2 Seviyesi

Bu kurs öğrencilere, günlük hayat, yaşanan deneyimler, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim, sanat ve teknoloji ile ilgili konularda Almanca günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma, iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir. Programa katılacak öğrencilerde, Almanca Seviye A1 programından sertifika alma şartı aranmaktadır.

Hayat ve olaylar, deneyimler, giyim ve moda, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim, sanat ve teknoloji.

Almancada gündelik konuşma dilinde temel ihtiyaçlarını gidermeye imkân sağlayan programı tamamlayan öğrenciler, edindikleri birikimi iş hayatında avantaja dönüştürebilirler.

Toplam 120 saat

Almanca B1 Seviyesi

Kursa katılan öğrenciler; sosyal ortamlarda karşılaşılması muhtemel diyalogları daha iyi algılayabilecek, becerileri (okuma, yazma, konuşma, dinleme, kelime ve gramer) etkin bir şekilde kullanabilecek, telaffuz yeteneğini kazanabilecek, güncel olaylar ile ilgili radyo ve televizyon programlarını anlayabilecektir.

Diyalog yazma, güncel olaylar, radyo ve televizyon dinleme, kişisel ilgi alanları, deneyimler, gelecek zamanda süreklilik, geçmiş zaman aktiviteleri gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

Toplam 120 saat

Almanca Aile Birleşimi Kursu

Alman hükümetinin ‘aile birleşimi’ için gerekli gördüğü ve Goethe Enstitüsü’nde yapılan Almanca A1 sınavında başarılı olmak için verilen eğitimdir. Programda eğitim alanlar; sınav içeriğine uygun eğitim görecek ve yurt dışındaki hayatlarını idame edebilecekleri seviyeye getirilecektir. Gramer konularından çok, konuşma becerileri üzerinde durulacaktır. Bunun yanı sıra Aile Birleşimi Sınavı’nda gerekli olan ‘dinleme ve yazma’ bölümleri için de gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Günlük konuşmalar, insanlarla iletişime geçebilme, kendisi ve ailesi hakkında bilgi verebilme, günlük kullanılan kelimeler ile cümle kurup anlayabilme, aile, iş ve çevresi hakkında konuşabilme, davetiye, mektup ve şikâyet mektubu yazabilme, dinletilen konuşmaları anlayıp bunları yazıya dökebilme.

Bu programda öğrenciler ilgili sınava hazırlanırlar.

    Bilgi& Ücretsiz Demo Talebi