Yunanca Kursu

Yunanca Kursu – Yunanca Özel Ders

Yeni bir dil mi öğrenmek istiyorsunuz? Peki, daha önce Yunanca öğrenmeyi hiç düşündünüz mü?

Yunanca dil bilgisi düşündüğünüz kadar zor olmayan bir dildir ve neredeyse iç içe geçen ortak kültürel değerlerimiz, komşumuzun dilini öğrenmek için ilk nedenlerden biri olarak düşünülebilir. Antik tarihi binlerce yıl öncesinde uzanan Yunanca, turizm sektörü için de oldukça ilgi çekici bir dil. Yunanca kursu öncesinde neden bu dili öğrenmemiz gerektiğine birlikte göz atalım.

Her şeyden önce modern Yunancanın antik çağlardaki kadar zor olmadığının bir kez daha altını çizmek gerekiyor. Eski dile göre daha basit bir gramer yapısına sahip olan modern Yunanca, çoğu Hint-Avrupa dilinde olduğu gibi öğrencilerin işini daha kolay hale getiriyor. Fakat hepsi bu kadar değil! Yunancanın çok daha keyifli tarafları da var. Bunlardan biri de Yunan harflerinin Uluslararası Fonetik Alfabesi ile yıldız ve takımyıldızlarının isimlerinde kullanmasıdır. Böylece eğer matematik, fen ya da mühendislik alanlarında ilgi çekici bir senaryo yazmayı planlıyorsanız bu tür poligonik işaretleri kullanabilirsiniz. Tabii Yunanca biliyorsanız! Böyle bir kullanım şüphesiz ödevinizi ya da sunumunuzu çok daha ayrıcalıklı yapacaktır.

Eğer Yunanca öğrenmeye karar verdiyseniz felsefe başta olmak üzere pek çok sanat dalının Yunanca ile iç içe olduğunuz zaten biliyor olmalısınız. Bazı diller, düzyazı ve şiir için, diğerlerine göre çok da elverişlidir. Şiir dalında da Nobel Ödüllü olan Yunanca, şiir yazma yeteneğiniz olmasa dahi- okuma zevkiniz için size dünyanın en değerli şairlerinin eserlerini orijinal dilleriyle anlama fırsatını sunacaktır. Bununla birlikte tüm bu bilgilerin meslek ya da iş kariyerinizde işe yaramayacağını düşünmüyorsunuz değil mi? Atina’daki bir iş yemeği sonrasında, kahvelerinizi içerken Yunan edebiyatından bahsetmek, sizi, müşterilerinizin gözünde entelektüel bir boyuta yükseltecektir.

Belki de zaten Yunanca biliyorsunuz!

Yeni bir dil öğrenmek için Yunancayı seçtiniz. Bu harika bir karar! Ama belki de Yunancayı bir parça biliyorsunuz. Çünkü Yunanca ile İngilizce sözcükler arasında birçok benzerlik var. Örneğin paidiatros (Yunanca) – paediatrist (İngilizce), pateras  (Yunanca) – father (İngilizce), theatro (Yunanca) – theater (İngilizce), gymnastirio (Yunanca) – gymnasium (İngilizce) gibi. Demek istediğimiz, Yunanca ile sıfırdan başlamıyorsunuz.

Yunanca, yüzyıllar boyunca sayısız maceralar geçirmiş bir dildir. Bu tür bir dili incelemek, bir dil öğrencisi olarak gelişmenizi sağlayabilir ve aslında en önemlisi de budur.

Antik tarihi Yunanca okumak

Antik Yunanlar ve Romalılar, her ikisi de Akdeniz dünyasında büyük ve köklü medeniyetlerdi. Bu bağlamda Yunanca öğrenmenin sizi çeşitli akademik dallar ve kültürlerle tanıştırması muhtemeldir. Eski çağlarda yaşayan Yunanların kültürü, Roma’nın yaratılmasında çok etkiliydi ve o kültürlerin anlaşılması, dünya üzerinde büyük bir etkiye sahip olan Roma medeniyetine geniş bir bakış açısı kazandırdı. Yunan mitolojisinden Pisagor’a ve Plato’ya kadar, Antik Yunanistan dünyaya büyük entelektüel başarılar ve katkılar üretti. Onların etkileri binlerce yıldır ve tabii günümüzde devam ediyor. Bununla birlikte antik Yunanlar demokrasi kültüründe köklü başlangıçlar yaptılar. Tabii tıp ve diğer dallarda modern Batı dünyasını oldukça etkileyen teknolojiler de yarattılar. Tüm bunlar, Yunanca öğrenmeye karar veren bir dil öğrencisi için fazlasıyla ilham verici, değil mi? Yunancayı hatta biraz daha ileri gidersek, antik Yunancayı öğrenmek, dil bilgisinin mekaniğini daha iyi anlayabilmeyi, hem İngilizce hem de teknik sözcüklerde geniş bir kelime dağarcığına ulaşmayı sağlar. Bu da farkında olmadan hızlı bir şekilde çok daha fazla dil öğrenmenize destek olacaktır.

Yunan alfabesinden ödünç alınan ve önemli ölçüde kullanılan birçok teknik çalışma vardır. Bu alfabeye aşina olmak ve onu iyi kullanabilmek, akademik kariyerinizi için büyük bir avantajdır.  Şurası bir gerçek ki geçmişten günümüze kültürel bilgilere ulaşmanın tek yolu dildir. Yunanca kursu sizi bu uzun ve keyifli yolculukta asla yalnız bırakmayacaktır. Mesleğiniz ya da akademik alanınız çok başka dallar olsa da, kültürel birikim, kişisel kariyerinize büyük katkı sağlayacaktır. Belki de Yunancadan sonra Latince öğrenmeye de karar verirsiniz. O zaman dünya dillerinin kaynaklarından en önemlisine ulaşmışsınız demektir.

Yunanca kursu

Yunanca kursu, başlangıç, orta ve ileri seviyede olan her öğrenci için farklı öğrenme biçimleriyle başarılı bir eğitim süreci sunmaktadır. Danışman öğretmenlerimiz eşliğinde yapılacak seviye tespit sınavı, daha iyi bir başlangıç için size yön verecektir. Türk ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı sürdürülen eğitimler, istenildiği ya da danışman tarafından gerek görüldüğü takdirde, ek derslerle desteklenmektedir. Yunanca kursu eğitim programı, hangi yaştan olursa olsun öğrencilerin eğitim, hedef, istek ve amaçlarına göre planlanmakta, böylece düzenli bir çalışma sistemiyle başarılı bir dönem geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sunulan ders saatleri okuma, dinleme, konuşma ve diğer çeşitli aktivitelerle desteklenir. Alanında uzman, formasyon sahibi akademik eğitim kadrosu ile Yunanca kursu sizin de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

 

 

Secured By miniOrange