Blog

İngilizce Günlük Konuşma 2

İngilizce Günlük Konuşma

İngilizceyi Günlük Konuşma için ne kadar kelime öğrenmek gerekiyor?  Yabancı dil öğrenme ülkemizde en çok ilgi gören alanlardan birisidir. Bugün birçok insan dil kursuna giderek yabancı dil eğitimi almaktadır. Yabancı dil eğitimi çoğu zaman bir ihtiyaçtan dolayı alınmaktadır. Yurt dışında yaşamak zorunda kalan birisi yabancı ülkede dil sorunu yaşamamak için İngilizce kursuna gitmektedir. Okulda İngilizce dersi zayıf olan bir öğrenci notlarını yükseltmek için İngilizce kursuna gitmektedir. İşe girmek isteyen birisi iş yerinde İngilizce bilme şartı öne koştukları için İngilizce kursuna giderek dil öğrenmeye çalışmaktadır. Çok az bir kesim İngilizceye heves edip kendisi için zevk için içinden geldiği için İngilizce öğrenmektedir.

İngilizce Günlük Konuşma

İngilizceyi öğrenmek istiyorsanız öğrendiğiniz kelime ve kalıpları mutlaka günlük hayatta kullanmalısınız. Aksi takdirde öğrendiklerinizi kısa sürede unutursunuz. Unutmayın kullanılmayan her bilgi eskir ve bir gün unutulur. İngilizceyi hayatta kullanmak da çok zordur. Herkesin Türkçe konuştuğu bir coğrafyada yaşıyorsanız İngilizce bilen birisini bulup konuşmanız çok zordur. Turistik bir bölgede yaşıyorsanız yaz sezonunda bir iki turist bulup sohbet edebilir öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz.

İngilizce Günlük Konuşmaİngilizce günlük konuşma için dil kurslarına dahil olmalısınız. Dil kursları günlük konuşma ihtiyacınıza cevap verecek teorik bilgileri verdiği gibi uygulama alanları oluşturarak İngilizceyi kalıcı öğrenmeniz için size destek sağlar ve rehberlik eder.

İngilizce dil kursları 4 yaş üstü tüm bireylere kapılarını açar. Kurslarda içerikler kişilere özel olarak belirlenir. Eğitimler birebir ve gurupla olmak üzere iki şekilde gerçekleşir. Tüm programlar hedefleri gerçekleştirmeye yönelik gerçekleşir. Her birey kendi hızında ilerler. Program sonunda size eksik ve güçlü yönlerinizi belirten bir gelişim raporu sunulur.

İngilizce günlük konuşma için dil kursları esnek bir eğitim programı uygular. Bu esneklikte sabit bir ders kitabı kullanılmaz. Çünkü ders kitapları kalıplaşmış kazanımları kazandırmaya yöneliktir. Dil kurslarında bireye göre hedef ve kazanım belirler. Bu yüzden her bireyin eğitimi özeldir. Bir kitap tüm bireylere aynı anda hitap edemez. Hedefler ve programlar her hafta özel olarak güncellenir. Hedef ve programlar bireyin gelişim durumuna göre belirlenir.

Bu gönderiyi paylaş