Blog

İngilizcenizi Geliştirmenin Yolları

İngilizce kursu na giden öğrenciler öğrenenler, İngilizcelerini olabildiğince çabuk geliştirmek ister, ancak bildiğiniz gibi, bu zor bir süreç olabilir! İyi öğrenmeniz için dilin tüm alanlarında çalışmanız gerekir. Odaklanmanız gereken dört ana alan şunlardır: Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme. Kolay Dil Kursunda İngilizce kurslarımız bu ‘temel becerileri’ desteklemektedir çünkü akıcı bir İngilizce konuşmacısı olmak için zorunludur.

İngilizce’yi iyi öğrenmenize yardımcı olacak bazı kanıtlanmış yöntemler. İyi şanslar!

ingilizce kursu

İngilizce konuşmak

İngilizce kursunda mümkün olduğunca sık ve mümkün olduğunca konuşun! İngilizce öğrenmenin en iyi yolu budur! Geliştirmenize yardımcı olacak konuşmadan daha iyi bir şey yok. Oysa, kendi başınıza okuma, yazma ve dinleme pratiği yapabilirsiniz, biriyle İngilizce konuşmak daha iyi. Bunu yapmanın en iyi yolu İngilizce konuşan bir ortamda olmaktır. İngilizce dil okulunda İngilizce kursuna katılın veya daha iyisi İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce öğrenin.

İngilizce kursu öğrenmenin en hızlı yolu, İngilizce konuşanlar ile kendinizi kuşatmaktır. Ayrıca, İngilizce düşünmeyi alışkanlık haline getirin, kendi dilinizden İngilizceye çevirmeyin, sizi yavaşlatacaktır. Konuştuğunuzda, anında ve doğal olarak sizin için doğru hissettiren cümleleri kullanın, bunlar genellikle doğru olanlardır. Birçok öğrenci, İngilizce hakkında bir sezgiyi geliştirmeyi, kendinize ait olanı kullanmayı ve ona güvenmeyi öğrenir.

Bu başlangıçta biraz garip ve utanç verici gelebilir, ancak kendinizi konuşurken konuşun ve kendi telaffuzunuzu, konuşma hızınızı ve konuşmanın akışını dinleyin. Üzerinde çalışmanız gereken alanları görmeniz için size büyük bir şans verecektir. Sonunda, İngilizce şarkı söylemek eğlencelidir, bu yüzden bazı İngilizce şarkılar öğrenin ve kalbinizi çıkarın!

İngilizceyi dinlemek

Bu gerçekten her gün üzerinde çalışılması gereken bir beceridir. Konuşma gibi, tamamen İngilizce konuşan bir ortamda olmanız daha iyi. Tam daldırma, seviyenizi yükseltmenin en iyi yoludur. Yine hiçbir şey yurtdışında bir İngilizce dil okulunda öğrenmeyi yenemez.

TV şovları veya İngilizce film izlemek de iyidir. Haber seviyesinden öğrenciler için öğrenmesi zor olabilir, ancak ne kadar çok dinlerseniz o kadar çok alırsınız. Bir egzersiz olarak, tekrar tekrar dinleyebileceğiniz bir şeye sahip olmak iyidir. Örneğin, bir DVD tekrarlanabilir, bir haber ise sadece bir kez dinlenebilir. Birden fazla şeyi bir şey dinlerken; ilk önce genel anlamı yakalamaya çalışın, daha sonra daha ayrıntılı bilgi için ikinci kez dinleyin.

Bir DVD veya CD kullanarak ‘gölge yapmayı’ öğrenin, duyduklarınızı dinleyin ve tekrarlayın. Ana dili İngilizce olan bir konuşmacının anlamanız için 10 kez tekrar etmeyeceğini hatırlamak önemlidir, bu nedenle uzun vadeli bir hedef olarak, ilk defa dinlemenizi sağlamak için öğrenmeye odaklanmalısınız.

İşte düşünmeniz gereken birkaç önemli şey daha var.

İngilizce okumak

İngilizce kursu na devam ederken okumak, ders dışında kendi başınıza öğrenmenize yardımcı olacak bir şeydir. Yeni kelimeler aramak ve sonra bir not defterine yazmak için yanınızda bir sözlük bulundurun (İngilizce / İngilizce en iyisidir.) Bu yeni kelimeleri konuşmada kullanmaya çalışın, öğrenmek için harika bir yol.

Gazeteler yüksek seviyedeki öğrenciler için iyidir, bu nedenle düşük seviyeler için özellikle İngilizce öğrenenler için yazılmış çocukların hikayelerini veya kitaplarını okumayı deneyin. Çok zor veya çok kolay bir kitap seçerseniz çok fazla öğrenemezsiniz. Zorlu, eğlenceli bir şeyler bulmalı ve onlardan iyi öğrenmelisin.

Okuduğunuzda her dünyayı anlamaya çalışmaktan endişelenmeyin, birkaç saniyede bir sözlüğe ulaşmaya devam etmeyin! Bunun yerine, önce metnin genel anlamını anlamaya çalışın ve ardından daha fazla ayrıntı için tekrar okuyun. Anlamadığınız kelimeler için, bağlamdan anlamı nasıl tahmin edeceğinizi öğrenmeyi deneyin. Cümle içindeki diğer kelimelere bakın; anlamını anlatan ipuçları verecekler. İngilizce kelimenin bir fiil, bir isim veya bir sıfat olup olmadığını kontrol edin. İnternet, okuyabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz şeyler ile doludur.

İngilizce yazmak

Bir günlük tutmaya çalışın; Çok basit olsa bile, her gün İngilizce’de bir şeyler yazın. Küçük cümleler ile başlayın ve onları daha uzun yapın. Yine, internet yardım etmek için harika bir yoldur. Çevrimiçi arkadaşlar edinmeyi, sohbet odalarını, forumları ziyaret etmeyi veya bloglara yorum göndermeyi deneyin. Bunların hepsi, iyi öğrenmeniz için faydalı araçlardır.

Yazma, geçmişte öğrendiğiniz sözcükleri gözden geçirme konusunda size iyi bir şans verir ve yazarken dilbilgisi hakkında düşünmek için zaman verir. Geri dönün ve İngilizceniz daha düşük bir seviyedeyken geçmişte yazmış olabileceğiniz her şeyi gözden geçirin ve yaptığınız tüm hataları bulmaya çalışın.

Kısa bir hikaye, hatta bir şiir yazmayı düşünün; Eğer bir öğretmenin varsa, o senin için kontrol etmekten mutlu olacaktır.

İngilizce hataları

Hiçbirimiz başkalarının önünde hata yapmak istemeyiz; Ancak, hatalarınız çok önemlidir ve aslında İngilizce öğrenmenize yardımcı olacaktır. Anahtar, hata yapmaktan korkmamaktır. İngilizce konuşma şansını boşa harcamayın, çünkü bir hata yapmak için çok gergindiniz. Bu, özellikle bir İngilizce dil okulunda okuyorsanız, öğretmenler hatalarınızı duymak ister, böylece sizin için düzeltebilirler. Utangaç olmayın; ‘Yapabilirim’ tutumuna sahip olmak, öğrenmenize yardımcı olacaktır. Her şeyden önce, endişelenmeyin, İngilizce öğrenmek eğlenceli olmalı! Ne kadar eğlenceli olursa o kadar kolay öğreneceksiniz!

İngilizce Hedefleri

Kendine bir hedef belirle ve aklında tut, seni öğrenmek için motive edecek. Örneğin, neden İngilizce öğrenmeye başladığınızı düşünün. İngilizce öğrenmek, bir sınavdan geçmek, iş yapmak, seyahat etmek ya da film seyretmek mi istiyorsunuz? Sebep ne olursa olsun, bir hedefe odaklandığınızda daha çok çalıştığınızı göreceksiniz. Ulaşmak istediğiniz hedefi seçin ve ardından bunu başarmak için bir zaman dilimi oluşturun. Gelecek sene bu saatlerde veya altı ay içinde İngilizceniz ile neler yapabileceğinizi planlayın. Hedefinizin gerçekçi olduğundan ve bunun için çalışmaya devam ettiğinizden emin olun. İngilizce testine girmek için planlar yapmaya değer, bu yüzden İngilizce öğrenmek için ihtiyaç duyduğunuz gerçek bir şeyiniz var. Ne yapmaya karar verirsen ver, pes etme!

İngilizce kursunun sizin için uygun olduğundan emin değil misiniz?

İngilizce kursu olarak hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için geniş bir kurs yelpazesi sunar. Size en uygun kursu bulmanıza yardımcı olalım. 0507245 93 57

Bu gönderiyi paylaş