Blog

İngilizce Seviye Tespit Testi Nedir?

İngilizce evrensel bir dildir ve hayatımızın her alanında karşımıza çıkan bizi birçok insanın önüne atan bir dildir. Öyleyse neden yıllarca bu eğitimi almamıza rağmen bir türlü İngilizceyi öğrenemiyoruz ve neden bizi birçok insanın önüne atacak bu fırsatı tepiyoruz. Şuanda herkes illa ki bir miktar İngilizce biliyordur fakat ne biliyor ne kadar biliyor kimsenin bu konuda fikri yok. Bu sebeple İngilizce konusunda Türk milleti olarak bilsek bile hep çekingeniz ve bu konu da güvensiziz. Bildiğimizi sde ortaya koyamıyoruz. Bu güvensizlikle baş edebilmenin tek yolu ne bildiğimizi öğrenmek ve eksiklerimizi tamamlamaktır. Bunun için İngilizce seviye testleri var. Size bu konu da en büyük yardımı yine bu testler sağlayacaktır. Bu testler sizin veya karşınızdakinin İngilizce bilgi seviyesini belirleyip en doğru yolu izlemenizi sağlayacaktır. Şimdi de bu testler nedir, nasıl yapılır ve nerden ulaşılır bunları açıklayalım. İlk adımımız İngilizce Seviye Testi Nedir? Sorusuna cevap verelim.

İngilizce Testi Nasıl Olur?

Birçok eğitim yerlerin de öğrencilerin İngilizce seviyelerini, eksik veya hatalarını saptamak için yapılan bir sınavdır. Bu sınavlar farklı yöntemlerle yapılır. Mesela bazı kurumlar sözlü sınavlar yaparken birçok kurumlar yazılı testler yapar. İngilizce seviye testi bir tek eğitim kurumlarında yapılmıyor bu testleri kendi kendinize de yapabilirsiniz. İngilizce de nankör bir dildir ve üstüne düşmediğiniz de hemen küsecektir ve çabukta unutulur. Eğer başlangıç seviyesindeyseniz ve sıfırdan başlıyorsanız işiniz daha kolay. En başta başlayıp güzel bir yol haritası çizebilirsiniz. Öte yandan bir süre İngilizce eğitim aldınız fakat sonrasında bir daha hiç yüzüne bakmadıysanız öncelikle İngilizce seviye testi yapmalısınız. Kısacası İngilizce de ne durumda olduğunuzu hangi seviye de olduğunuzu gösteren bir testtir.

İngilizce Seviye Testleri Neye Göre Seçilmeli

Bu testleri özenle seçmelisiniz yoksa kötü sonuçlar çıkarabilir ve bu sizi üzebilir. Karşınıza ilk çıkan testi yaparsanız yanlış sonuç elde edebilirsiniz. İngilizce seviye testleri farklı seviyelerde farklı özelliklerdedir. Bunu göz ardı edemeyiz. Seviyenizi bilmediğiniz için başlangıç seviyesi testlerden başlamalısınız ve başarılı olduğunuz testleri geçerek başarısız olacağınız seviyeye kadar istikrarlı olarak ilerleyin ve testlere devam edin. Bir seviye için birden çok testler yapabilirsiniz hepsinin zorluk seviyesi farklıdır ve kendinizden olana kadar farklı sitelerden testler yapabilirsiniz. Bu şekilde eksiklerinizi ve hatalarınızı görebilirsiniz. Bunları listeleme fırsatınız da olacaktır. İngilizce seviye testleri iki farklı şekilde karşımıza çıkar. Bunlar dil bilgisi ve kelime bilgisidir. Bu iki farklı testleri en düşük seviyeden başlayarak farklı testler yapmanızda fayda var. Çünkü dil bilgisi kurallarına vakıfken kelime hazneniz dar olabilir veya kelime hazneniz çok geniştir fakat dil bilgisinde zayıfsınızdır. Eksiğinizi görmeniz açısından faydalı olacaktır.

Online İngilizce Seviye Testlerini Neden Tercih Etmeliyiz?

Artık seviye belirleme testi konusunda bilgi edindik şimdide bu testlerden nasıl faydalanabiliriz bunu öğrenelim. Denemeler ve seviye tespit testleri bulunan birçok test kitapları vardır. Bu bir seçenek ama bir seçeneğiniz daha var hem maddi açıdan sıfır maliyetli hem de daha rahat ve güncel olduğunu düşündüğümüz bir seçenek. İnternette bir sürü online İngilizce seviye testi yapan siteler mevcut Online olarak test yapabilirsiniz. Online İngilizce seviye testi size birçok imkân ve seçenek sunacaktır. Bu İngilizce seviye testlerine istediğini saatte istediğiniz yerde ulaşabilirsiniz ve zaman faktörü yoktur. Zorluk seviyesini de belirleyebilirsiniz. Bir diğer iyi tarafı da siteye yapılan yorumlara bakabilir soruların güvenilirliğini anlayabilirsiniz aynı derece de site puanları da iyi bir site bulmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik birçok site bu hizmeti sizden hiçbir maddi beklentide bulunmadan yapıyor. Ücretsiz İngilizce seviye testi yapan siteler sizi memnun edecektir. Doğa bizim için kıymetli yaşamımızın en önemli parçası ve kâğıt israfını da önlemiş oluyoruz.

İngilizce Seviye Testi Sınavları

İnternetin hüküm sürdüğü bir çağda yaşıyoruz. Dünyadaki tüm bilgilere tek tuşla ulaşabiliyoruz. İngilizce seviye testi sınavı yapan sitelere de buradan ulaşacağız elbette. Google ’ye İngilizce seviye testi yap yazarak dilediğiniz testlere ulaşabilirsiniz. Seçenekler çok fazla olduğu için siteleri not edin veya kayıt edin sonrasında zorluk derecelerini öğrenin ve derecelerine göre sıralayın ve kademeli olarak sırayla testleri yapın çok zorlandığınız test de durun ve hangi seviye olduğuna bakın sonrasında o seviye de kendinizi geliştirmek için çabalayın. Kendinizi geliştirdiğinizden emin olduktan sonra tekrar o testi ve o seviyedeki testlerin yapın başarılı olana kadar o seviyeye çalışın.

Bu gönderiyi paylaş