Blog

İngilizce Kurslarında Verilen Eğitim

İngilizce Kurslarında Verilen Eğitim

Dünya’nın ortak dili olan İngilizce her yerde her an karşımıza çıkmakta. Bu evrensel dili, küçük yaşlardan itibaren herkesin bilmesi hatta ana dili gibi konuşması artık bir zorunluluk. Bu kadar zorunluluğa rağmen ne yazık ki hâlâ bir dil bile bilmeyen insanların sayısı çok fazla. Bu da özellikle iş başvuruları için gidilen mülakatlarda hemen elenmeye sebep olmakta. İşten veya okuldan gelen bu kadar dil zorunluluğuna rağmen binlerce İngilizce kursu içinden hâlâ birini seçmediyseniz artık bunun vaktinin geldiğini bilmelisiniz.

İngilizce Kursları

İngilizcenin tüm dünyada öneminin gittikçe daha da artmasından dolayı birçok eğitim seçeneğini doğurmuştur. Sayısı binleri aşan İngilizce kurslar ortaya çıkmış ve dil öğrenmek kısa sürede mümkün hâle gelmiştir. Her kursun kendine has öğretim teknikleri ayrıntıda değişiklik gösterse de dil öğrenmenin en etkili yolu olan konuşarak öğrenmeye birçoğu daha çok zaman ayırmıştır. Bir kursa yazılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı konular var:

Öncelik hangi seviyede olduğunuzu bilmeniz gerek. Böylece zaten bildiğiniz şeyler için tekrar para ödemek zorunda kalmazsınız. Dil kurslarında seviyeler şu şekilde ayrılır.

  • Başlangıç, A1
  • Elementary, A2
  • Orta Seviye, B1
  • Orta Üst, B2
  • İleri Seviye, C1
  • Profesyonel Düzey C2

Bunların hangisinin size uygun olduğunu anlamanız için internet üzerinden yapabileceğiniz bir sürü testler mevcut. Bunlardan istediğinizi seçerek İngilizce kursu öncesi bilgilerinizi analiz edebilirsiniz.

İngilizce Kursu Online Nasıl Alınır?

İngilizce kursu ücretleri fazla geldiyse ve “bu kadar masraf arasında bir de bu çıkmasın”, diyorsanız o hâlde internetteki birçok kaynaktan yaralanabileceğinizi bilmelisiniz. Bunların başında elbette Youtube gelmektedir. Ücretsiz İngilizce kursu arayanlar için sınırsız kaynak sunması sayesinde ister anadili İngilizce olan kişilerden eğitim alabilir isterseniz dersleri Türkçe dinleyebilirsiniz. Günlük kelime ezberleme videolarıyla, hafıza teknikleri ve görsel zekâyı tetiklemesi sayesinde birçok seçeneği barındıran Youtube her yaştan insanın kolayca yabancı dil öğrenmesini sağlamaktadır.

İngilizce Kursuna Kayıt Ol

Online İngilizce kursu arayanların diğer bir seçeneği de Udemy veya İstanbul işletme Enstitüsü gibi platformlardır. Çok düşük bir ücretle her seviyeden kişilere evlerinden veya işyerlerinden çeşitli zamanlarda eğitim alma imkânı sunmaktadır. Üstelik bunu çok düşük bütçelerle yapmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü eğitimin sonunda sertifika alma hakkınızda bulunmaktadır. Üstelik bunun için yalnızca 70 TL gibi bir fiyat ödemeniz yeterli. Öte yandan eğer ben şu an para verip sertifika alamam diyorsanız eğitiminiz tamamlandığında istediğiniz zaman sertifikanızın basılıp size gönderilmesi için başvuru yapabilirsiniz. Hangisini tercih ederseniz edin talep doğrultusunda eğitimi tamamlayan herkesin e-posta adreslerine ücretsiz sertifika kodu gönderilmekte. Bu da onu diğerlerinden üstün konumda olan başarılı bir İngilizce kursu kılmaktadır.

İngilizce Kursu İstanbul’da Var mı?

İstanbul her alanda olduğu gibi yabancı dil öğrenmek isteyen insanlar içinde çok çeşitli alternatifler sunmaktadır. Bunlar arasında bazılarının fiyatları yüksek olup bazıları kalite bakımından da diğerlerinden ayrılmaktadır. Seçeneklerin çok olması ile rekabet ortamı oluşmakta ve bu da çeşitli kampanyalar ile müşteriler kendileri çekmesi istemelerini sağlamaktadır. Bazı indirim durumlarında %50’ye kadar varan düşmeler söz konusu bile olabilmekte. Eğer sezon sonları ya da yılbaşı zamanları gibi süreçler iyi takip edilirse düşük bütçeyle iyi İngilizce kursu ile anlaşmak mümkün.

İngilizce Kursu Fiyatları Ne Kadardır?

İngilizce kursu bire bir eğitim almak için harika bir fırsat olsa da fiyatlar çoğu kişi için zorlayıcı olmaktadır. Kalitesine, sınıf sayısına ve öğretme metotlarına kadar birçok açıdan belirlenen faktör ile yapılan fiyatlandırmalar çeşitlidir. En düşük en yükseğe kadar değişen bu seçenekler arasında hangisinin size uygun olduğunu anlamak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bunlardan ilki, sertifikadır. Bazı kurslar size süreç sonunda eğitimini başarı ile tamamladığınıza dair belge verir. Bu belge sayesinde birçok yerlerde iş bulma şansınız artar. Bu sebeple verilen sertifikaların her yerde geçerli olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Bunun için en iyi ol Halk Eğitim Merkezleridir. Devlet kurumları tarafından kabul edilirken aynı zamanda İngilizce kurs fiyatları bu kadar artarken düşük bir bütçe ile bunu sağlamak Halk Eğitim Merkezlerini alternatif bir sıraya almaktadır. Ancak burada verilen eğitimlerin öğrenci sayılarının sınırlı tutulmasından dolayı haftalar öncesinden ön başvuru yaptırmanız gerekir. Öte yandan evde kendi kendinize eğitim alarak da uluslararası sertifika sınavlarına girebilirsiniz. TOEFL ve IELTS gibi dünya çapında kabul gören kurumların sınavlarına kendi imkânlarınızla hazırlanıp yalnızca sınav için ücret ödemeniz gerekir. İngilizce kursu 2020 fiyatları incelendiğinde TOEFL 185 Dolar isterken IELTS 1000 TL istemektedir.

Bu gönderiyi paylaş


Secured By miniOrange