Blog

İngilizce Eğitiminin Katkıları

İngilizcede Durumumuz Ne?

İngilizce dünya dilleri arasında en kolay ve en yaygın dildir. Neden yıllar boyu bu konu da eğitim almamıza rağmen dünyanın en kolay dili olan bu dilde başarısız oluyoruz. Önyargılarımızla hareket ediyoruz çünkü. Şuanda herkes illa ki bir miktar İngilizce biliyordur fakat ne biliyor ne kadar biliyor kimsenin bu konuda fikri yok. Bu sebeple İngilizce konusunda bu dili bilsek bile hep çekingeniz ve önyargıyla yaklaşıyoruz. Biliyoruz fakat konuşamıyoruz. Dil bilgisi çok zor diyoruz fakat değil. Biz bir şeylerden kaçıyoruz. Bir şeyleri ortaya koyamıyoruz. Bunun üstüne gidilmezse hep böyle devam eder. Buna bir dur demek ve eksiklerinizi görüp onları tamamlayarak İngilizcenizi geliştirmelisiniz.

İngilizce Eğitiminin Katkıları

Öncelikle İngilizce de ne durumda olduğunuzu bilmelisiniz. Bunun için İngilizce seviye testleri var. Size bu konu da yardımı yine bu testler sağlayacaktır. Bu testler sizin İngilizce bilgi seviyenizi belirleyip almanız gereken yolu size gösterecektir. Bu testler nedir, faydaları nelerdir, nasıl yapılır ve nerden ulaşılır gibi sorulara cevaplar verelim. İlk sorumuz İngilizce Seviye Testi Nedir? Sor. Özel ve devlet eğitim kurumlarında öğrencilerin İngilizce, eksik veya hatalarını saptayıp ne durumda olduklarını belirlemek için yapılan bir sınavdır. Bu sınavlar farklı yöntemlerle yapılır. Mesela bazı kurumlar sözlü sınavlar yaparken birçok kurumlar yazılı testler yapar. Özel kurumlar bu ikisini birlikte yapar. İngilizce seviye testi yapabilmeniz için illa ki bir eğitim kurumu şart değildir. Bu testleri kendi kendinize de yapabilirsiniz. İngilizce çabuk unutulan bir dildir. Başlangıç seviyesindeyseniz ve sıfırdan başlıyorsanız işiniz daha kolay. En baştan başlayıp l bir yol haritası çizebilirsiniz. Diğer yandan bir süre İngilizce eğitim aldınız fakat sonrasında tekrara yapmadığınız için unuttuysanız İngilizce seviye testi yapmalısınız. Özetle İngilizce durumunuz nedir ve hangi seviye de olduğunuzu gösteren bir sınavdır.

İngilizce Seviye Testleri Nasıl Seçilmeli

Bu aşama da çok dikkatli olmanız ve özenle seçmelisiniz yoksa sizi memnun edecek sonuçlar alamazsınız. Her gördüğünüz testi yaparsanız yanlış sonuç elde edebilirsiniz. İngilizce seviye testleri farklı seviyelerde farklı özelliklerdedir. Bunu unutmayınız. Seviyenizi bilmediğiniz için sıfırdan başlayan seviyesi testlerden başlamalısınız ve sürekli başarılı oldukça seviyenizi zorlaştırın ve ilerletin. Bu işlemi başarısız olacağınız seviyeye kadar istikrarlı olarak yapın ve testlere devam edin. Bir seviye için farklı farklı testler yapabilirsiniz hepsinin zorluk seviyesi farklıdır ve bilgi seviyenizden emin olana kadar farklı sitelerden testler yapabilirsiniz. Bu şekilde eksiklerinizi ve hatalarınızı anlayabilir ve başarı durumunuzu görebilirsiniz. İngilizce seviye testleri iki farklı şekilde karşımıza çıkar. Bunlar dil bilgisi ve kelime bilgisidir. Bu iki farklı testleri en düşük seviyeden başlayarak farklı testler yapmanızda fayda var. Çünkü dil bilgisi kurallarına hakimsinizdir fakat kelime hazneniz dar olabilir veya kelime hazneniz çok geniştir ama dil bilgisinde eksikleriniz vardır. Eksiğinizi görmeniz açısından faydalı olacaktır.

Online İngilizce Seviye Testlerini Neden Tercih Etmeliyiz?

Sırada bu testlerden nasıl faydalanabiliriz bunu öğrenmeye geldi. Yayın evlerinin ve eğitim kurumlarının denemeler ve seviye tespit testleri gibi birçok test kitapları vardır. Bu biraz maliyetli bir seçenektir. Farklı seçenekleriniz de mevcuttur. İnternette bir sürü online İngilizce seviye testi yapan siteler mevcut Online olarak test yapabilirsiniz. Online İngilizce seviye testi size seçenekler sunacaktır. Bu İngilizce seviye testlerine istediğiniz zaman evinizden rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz ve zaman sınırlaması yoktur. Zorluk seviyesini de görebilirsiniz. Çok zorsa elersiniz ve başka testlere geçebilirsiniz. Bir diğer iyi tarafı da siteye yapılan yorumlara bakabilir soruların güvenilirliğinden emin olabilirsiniz. Sanırım en iyi yanı birçok site sizden hiçbir maddi beklentide bulunmuyor. Ücretsiz İngilizce seviye testi yapan siteler işinizi oldukça görecektir. Önemli bir hususta bizleri kâğıt israfından kurtarıyor.

İngilizce Seviye Testi Sınavları

İnternet evimizin en önemli parçası hâline geldi. Evimizdeki ansiklopedilerin yerini küçük bir ekrana bıraktı. İngilizce seviye testi sınavı yapan sitelere de buradan ulaşacağız elbette. İnternete İngilizce seviye testi yap yazarak her türlü testlere ulaşabilirsiniz. Seçenekler çok fazla olduğu için siteleri kayıt edin sonrasında zorluk derecelerine göre sıralayın ve sırayla testleri yapın zorlandığınız test de durun ve o konulara çalışın tekrar o testi yapın ve o seviyedeki testleri yapın başarılı olana kadar o devam edin. Bir süre sonra başarılı olduğunuzu elbette ki göreceksiniz sonrasında diğer seviyelere devam edin. Unutmayın ki İngilizce düzen ve süreklilik isteyen bir dildir.

Bu gönderiyi paylaş