Blog

İngilizce Eğitimi Almak

ingilizce eğitim almak yabancı dil bilmek bugün herkes için zorunlu bir hâle gelmektedir. Özellikle İngilizce ana dil seviyesinde beklenmekte. İş yerlerinde, okullarda, günlük hayatta kullandığımız teknoloji ürünlerinde bile karşımıza hep yabancı kelimeler çıkar. Peki, öğrenmenin mecburiyet kazandığı İngilizce ‘ye ne kadar hakimiz. Bunca İngilizce kursu mevcutken kaç tanesinden faydalanabiliyoruz? Bildiklerimiz sadece birkaç cümleden ibaret mi yoksa akıcı bir durumda mı? Ülkemize gelen turistlerden bir soru ile karşılaştığımızda dut yemiş bülbüle dönmektense rahatça karşılık verebiliyor muyuz?

ingilizce eğitim almak

İngilizce Kursları Hangileridir?

İngilizce eğitim almak hemen hemen her şehirde onlarca eğitim merkezi var. Bunlar ihtiyacınıza göre farklı kategorilerde belirlenmektedir. Seviyenizi belirleyerek size en uygununu seçerek anında başlayıp aylar sonra kendinizi %100 geliştirmeniz mümkün. Ancak ne yazık ki günlük telaşlar veya işlerin yoğunluğu gibi birçok nedenden dolayı vakit ayırmak imkânsız olmakta. Uzmanlar her gün en az 5 İngilizce kelime ezberlemenin bile büyük katkısı olacağını söylerken bir kelime bile bizlere zor gelmekte. Bir sürü uygulamalar, programlar ve kaynaklara sahip olduğumuz hâlde hiçbiri ile ilgilenmemekte ısrarcıyız. Peki, nereye kadar? İngilizce kurslar çeşitli kampanyalarla bizi kendine çekmeye çalışırken artık bunlara gözümüzü kapatmadan harekete geçmek seviyemizi her anlamda yükseltecektir.

İngilizce Kursu Online

İngilizce eğitim almak “Benim İngilizce kursu için vaktim yok” diyenler için internet büyülü dünyasını tüm öğrencilere açmakta. Yanımızdan ayırmadığımız telefonlarımız tek başına koca bir kütüphane iken bundan faydalanmayarak kendimize büyük bir kötülük yapmaktayız. Eğer siz de kendinizi yeni bir dil öğrenmek ile ödüllendirmek isterseniz bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz:

  • English Live

İngilizce eğitim almak İnternet üzerinden gerçek öğretmenlerden eğitim alabilirsiniz. Üstelik aylık 189 TL. Elbette tek avantajı bu değil. Geçtiğiniz her bir kademe için sertifika da almaktasınız. TOEFL ve TOEIC gibi sınavlara hazırlanan kişiler varsa ideal bir yöntem.

  • Cambly

İngilizce eğitim almak İngilizceyi öğrenmenin tek yolunun konuşmak olduğunu düşünenlerdensiniz tercih etmelisiniz. İster başlangıç seviyesinde olun ister ileri seviyede herkes için anadili İngilizce olan kişiler ile görüntülü konuşabilirsiniz. Bu online İngilizce kursu test etmeniz için ücretsiz deneme dersi de sunmakta.

  • Preply

Dünya’nın her yerinden insanlardaki kişilerden İngilizce eğitimi almanız mümkün. Her öğretmenin kendi belirlediği fiyatlardan size en uygunu seçebilirsiniz. Hatta dil seviyenizi yükselttikten sonra siz de öğretmen olabilirsiniz.

  • İstanbul İşletme Enstitüsü

Türkiye’de hem ücretsiz hem online İngilizce kursu veren sayılı siteden biri. Özellikle C1-C2 seviyeleri çoğu kurumda yüksek maliyetli olurken burada bazı kampanyalar sayesinde ücretsiz alındığı zamanlarda olmakta. Ücretli versiyonları da diğerlerine göre daha hesaplı. Üstelik eğitim sonunda isteğe bağlı sertifikada verilmektedir.

İngilizce Kurs Fiyatları

İngilizce eğitim almak, Online ya da bire bir eğitim almak isteyen insanlar için çok fazla seçenek olduğundan fiyatlarda birbirleriyle yarışmaktadır. Kampanyalar ve indirimler ile cazip bir hâlde olan İngilizce kursu için en yüksekten en düşüğe kadar her bütçeye göre bulunmaktadır. Online olarak verilenlerin birçoğunda ücretsiz olanlarından da yararlanabilirken İngilizce kursu 2024 fiyatları ile1000 TL’ye kadar çıkan kurslara da başvurabilirsiniz. Halk eğitim merkezleri bu zamana kadar en cazip ücreti sunan kurum arasında. 350 TL’den başlayan ücreti ile birçok kişi tarafından rağbet görmektedir. Ancak tüm Dünya tarafından kabul edilen bir sertifika ile ilerlemek ve bu uğurda her bütçeyi karşılamak isterseniz o zaman TOEFL Hazırlık Kursu her zaman ilk tercih edilendir. Dolar hesabı ile ödeme yapmanız gereken bu kursun fiyatı 189 Dolar. Bu İngilizce kursu fiyatları arasından size hangisinin uygun gelip gelmediğini kişilerle ile iletişim kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngilizce Kurslar Hakkında Önemli Detaylar

Yalnızca ücret ödeyerek kurs almak istemiyorsanız Youtube’un gücünü kullanın. Hem Türkçe hem İngilizce birçok kanaldan ücretsiz İngilizce eğitim almanız mümkün. Yabancı dil sınavlarına hazırlanıyorsanız benzer ortamı hissi ile birebir olan videolar sayesinde yüksek puanlar alabilirsiniz. Sadece konuşma dilini öğrenmek ama bunu Amerikan aksanı ile konuşmak istiyorsanız Amerikalı binlerce kişiyi takibe alabilirsiniz. Videoları indirip sürekli tekrar etme olanağınızın da olduğu bu sistem sayesinde İngilizce kursu için para ödemenize gerek kalmayacak.

İngilizce Kursu İstanbul

İngilizce Eğitimi Almak İstanbul’da İngilizce kurslarının sayısı çok fazladır. Her alanda en iyilerinin olduğu İstanbul, birçok kaliteli kursları da bünyesinde barındırmakta. Üniversiteler, Dilko, British Time veya Amerikan Life gibi birçok kaliteli kursa giderek kısa sürede ileri seviyede İngilizce öğrenmeniz mümkün. Pek çoğu anadili İngilizce eğitmenler ile çalışarak öğrencilerine en iyi aksanı vermeyi amaçlamakta. Seviyenizi önceden yapılan sınavlarla belirleyerek size en uygun sınıfa yerleştirildikten sonra, belirli bir düzende yükselebilirsiniz.

Daha hızlı ve garantili ingilizce öğrenmek isterseniz ingilizce özel ders alabilirsiniz.

Detaylar ve ücretsiz danışmanlık için 0507 245 93 57 yi arayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş