Blog

İngilizce Seviye Testi Nasıl Belirlenir? 2

İngilizce Seviye Testi Nasıl Belirlenir?

İngilizce Seviye Testi Nasıl Belirlenir? Dil kursları bireylere İngilizce eğitimi verirken bireylerin seviyelerini belirleyip bireye özel eğitim programı belirlerler. Dil kursları seviye belirlerken neleri baz alır? İngilizcede seviye testi neden yapılır? Seviye testi belirlenirken nelere dikkat edilir? Seviye testi yapmak gerekli midir? Bu yazı dizisinde bu sorulara cevap olabilecek açıklamalar yapacağız.

İngilizce Seviye Testi Nasıl Belirlenir?

Dil kursları seviye testi yaparken ilk olarak yaş gurubunu baz alır. Dil kursları 4 yaş üstü tüm bireylere kapılarını açar. 5 yaşında bir çocukla 20 yaşında bir genci aynı dil kursuna dâhil etmez. Çünkü iki bireyin yaş gurubu farklıdır. Dolayısıyla İngilizce eğitiminden beklentileri farklıdır. 5 yaşındaki bireylerin hazır olma yapısı ile 20 yaşındaki bireyin farklıdır. 5 yaşındaki çocuğa renkleri, sayıları, merhabalaşmayı ve tanışmayı öğretilirken, 20 yaş üstü bireye daha karmaşık konuşmaları ve metinler öğretilir. İki yaş gurubunun ilgi ve beklentileri farklı olduğu için seviye testi yapılırken de yaş gurubu göz önüne alınır.

İngilizce Seviye Testi Nasıl Belirlenir?İngilizce seviye testinde diğer baz alınan husus İngilizce gurup düzeyleridir. İngilizce dil seviye gurupları a1, a2, b1, b2, c1 ve c2 olmak üzere 6 guruptan oluşur. Her gurubun beklentileri ve ilgileri farklıdır. Seviye tespitinde a1 ve a2 temel İngilizce kurslarını ifade eder. 120 saatlik bu eğitim gurubuna alt düzeyde İngilizce verilir. Kişi konuşabilmeyi, kendini ifade edebilmeyi öğretilir. C1, ve c2 guruplarında ise bireyler artık bir konuyu tartışabilecek düzeyde bir İngilizce öğretilir. Bu gurup artık İngilizceyi üst düzey konuşur hale gelmiştir. Uzun paragraf metinleri okur ve bu metinlerle ilgili sorulan soruları cevaplar hale gelmiştir.

İngilizce eğitimi almak için yurt dışına gidecek olan birisi kursa dahil olduğunda ya da İngilizce dil sınavında başarılı olmak için kursa dahil olan birisine üst düzey İngilizce verilir. İngilizce seviye testi soruları da üst düzey sorulardır. İngilizce programları İngilizce seviye testi sınav sonuçlarından sonra her kişiye özel olarak belirlenir.

#ingilizce seviye testi  #ingilizce #ingilizceseviye

Bu gönderiyi paylaş