Blog

ingilizce dil seviye testi

İngilizce dil seviyeniz nedir?
Bu test, gramer ve kelime bilgisi soruları içerir ve test sonucunuz, pratik yapacağınız bir seviye seçmenize yardımcı olacaktır. Gerçek sınavlar konuşma ve yazma gibi burada test edilmeyen bölümleri içerir. Testin sonunda, İngilizce seviyeniz Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (cef) referans alınarak değerlendirilecektir . Bu seviyeler A1 (en düşük), A2, B1, B2, C1, C2 (en yüksek)

Bu testte 15 soru var. Cevaplarınıza göre sorular kolaylaşır veya zorlaşır. Testin sonunda İngilizce seviyeniz değerlendirilecektir. Doğru cevapları göremeyeceksiniz.

İngilizce testi A1 (Başlangıç)

Somut ihtiyaçların karşılanmasını amaçlayan alışılmış günlük ifadeleri ve çok temel cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendini ve başkalarını tanıtabilir ve nerede yaşadığı, tanıdığı insanlar ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel detaylar hakkında sorular sorabilir ve cevaplayabilir. Karşınızdaki kişinin yavaş ve net konuşması ve yardım etmeye hazır olması koşuluyla basit bir şekilde etkileşim kurabilir.

İngilizce testi A2 (Temel İngilizce)

En yakın ilgili alanlarla ilgili cümleleri ve sık kullanılan ifadeleri anlayabilir (örneğin, çok temel kişisel ve aile bilgileri, alışveriş, yerel coğrafya, istihdam). Tanıdık ve rutin konularda basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren basit ve rutin görevlerde iletişim kurabilir. Geçmişi, yakın çevresi ve acil ihtiyaç duyulan alanlardaki konuları basit terimlerle tanımlayabilir.

İngilizce testi B1 (Orta Seviye İngilizce)

İşte, okulda, boş zamanlarında vb. Düzenli olarak karşılaşılan tanıdık konularda açık standart girdinin ana noktalarını anlayabilir. Dilin konuşulduğu bir alanda seyahat ederken ortaya çıkması muhtemel çoğu durumla başa çıkabilir. Tanıdık veya kişisel ilgi alanına giren konularda basit bağlantılı metinler üretebilir. Deneyimleri ve olayları, hayalleri, umutları ve hırsları tanımlayabilir ve fikir ve planlar için kısaca nedenler ve açıklamalar verebilir.

İngilizce testi B2 (Üst-Orta)

Uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar da dahil olmak üzere, hem somut hem de soyut konulardaki karmaşık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Her iki taraf için de zorlanma olmadan, anadili İngilizce olan kişilerle düzenli etkileşimi oldukça mümkün kılan bir derece akıcılık ve kendiliğindenlik ile etkileşime girebilir. Çok çeşitli konularda açık, ayrıntılı metinler üretebilir ve çeşitli seçeneklerin avantaj ve dezavantajlarını vererek güncel bir konuya bakış açısını açıklayabilir.

İngilizce testi C1 (İleri İngilizce)

Çok çeşitli zorlu, uzun metinleri anlayabilir ve örtük anlamı tanıyabilir. İfadeleri çok fazla aramadan kendini akıcı ve spontane bir şekilde ifade edebilir. Dili sosyal, akademik ve profesyonel amaçlar için esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Organizasyonel modellerin, bağlayıcıların ve uyumlu araçların kontrollü kullanımını gösteren, karmaşık konularda net, iyi yapılandırılmış, ayrıntılı metinler üretebilir.

İngilizce testi C2 (Yeterlilik)

Duyduğu veya okuduğu hemen her şeyi kolaylıkla anlayabilir. Farklı sözlü ve yazılı kaynaklardan gelen bilgileri özetleyebilir, tutarlı bir sunumda argümanları ve açıklamaları yeniden yapılandırabilir. Kendini spontane, çok akıcı ve kesin bir şekilde ifade edebilir, daha karmaşık durumlarda bile daha ince anlam tonlarını ayırt edebilir.

ingilizce dil seviye testi

[qsm quiz=2]

Kullanıcıların şu kelimeleri arayarak test çözmek istedikleri belirlenmiştir.

ingilizce dil seviye testi
ücretsiz ingilizce seviye testi
ingilizce seviye testi pdf
dil seviye testi
ingilizce seviye belirleme testi pdf
seviye belirleme testi
ingilizce b2 seviyesi test
ingilizce seviyeni test et
ingilizce level testi
ingilizce seviye testi çöz
seviye testi
b2 seviyesi ingilizce test
cambridge ingilizce seviye testi
ingilizce kur testi
ingilizce başlangıç testleri
ingilizce düzey testi
ingilizce başlangıç seviyesi testler pdf
ingilizce seviye belirleme testleri
ingilizce ölçme testi
ingilizce kelime seviye testi
ingilizce seviye belirleme testi çöz
ingilizce test seviye belirleme
ingilizce seviye belirleme sınavı online
ingilizce başlangıç seviyesi test
ingilizce seviye belirleme testi online
ingilizce b1 seviye testi
elementary seviyesi test
ef ingilizce seviye testi
seviye testi ingilizce
ücretsiz ingilizce seviye belirleme testi
ingilizce dil seviyesi testi
ingilizce online seviye testi
ingilizce seviye testi yap
ingilizce test seviye
ingilizce seviye öğrenme testi
ingilizce seviyenizi test edin
ingilizce hangi seviyedeyim test
ingilizce derece testi
ingilizce seviyemi test et
ingilizce seviye belirleme soruları
ingilizce test çöz üniversite düzeyi
ingilizce a1 seviyesi sınav soruları pdf
başlangıç seviyesi ingilizce test
ingilizce seviye testi a1
seviye belirleme testi ingilizce
ingilizce c1 seviyesi test
orta seviye ingilizce testi
english seviye testi
b2 ingilizce seviyesi test
ingilizce seviye ölçme testleri
ingilizce a2 seviye testi
ingilizce seviye tespit sınavı soruları

Bu gönderiyi paylaş