Blog

En Hızlı İngilizce Öğrenimi

En Hızlı İngilizce Öğrenimi

Kendini her yönden geliştirmek isteyenlere verilen tavsiyelerden ilki yabancı dil öğrenmektir. İster öğrenci olun ister memur. Konumunuz her ne ise muhakkak yabancı dil bilginiz sınanmıştır. En başında da İngilizce bilmemenin şaşırtıcı geldiği bir durumdayken sizler hâlâ başlangıç seviyesinde bile değilseniz günlük hayatta bile bazı sorunlar yaşamanız doğaldır. Kullandığımız telefonlardan bile günde yüzlerce bilmediğimiz kelimeye maruz kalıyorken herkes için bir İngilizce kursu artık şart oldu. Peki, ama nasıl? Bir sürü seçenekler arasında en iyisini bulmak için neler yapılmalı? Ne gibi seçenekler var? Bunların hepsi yazımızın devamında.

İngilizce Kursları

İngilizce öğrenmek ve başarılı olmak için yapmak istediklerinizin neler olduğu hakkında pek çok uzman önerilerde bulunmaktadır. Günlük çalışma saatleri, kaç kelime ezberlenmesi gerektiği ya da konuşma teknikleri olarak göze çarpar. Size en uygun olanını seçmek için yapmanız gereken basit birkaç yöntem var:

 • Seviyenizi tespit edin. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar nerede olduğunuzu öğrenirseniz nereden başlayacağınız konusunda daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.
 • En iyi öğrendiğiniz metodu bulun. Bazılarının görsel zekâsı ön plandadır bazılarının matematiksel. Birçok İngilizce kursu her zekâ tipini göz önünde bulundurarak eğitim vermekte.
 • Bütçenizi ayarlayın. Bazı yabancı dil kursları yüksek ücretler isteyebilir. Ne kadarının ödeyebileceğinizi önceden belirleyin.
 • İhtiyacınız olana karar verin. YDS gibi yabancı dil sınavlara hazırlanmak mı istiyorsunuz yoksa iş yerinde terfi almak için teknik İngilizce mi öğrenmek istiyorsunuz? Eğer derdiniz sertifika almak değil sadece günlük konuşma dilini anlamaksa o zaman işinizin çok daha kolay olduğunu bilmelisiniz.
 • Zamanlamanızı belirleyin. İngilizce öğrenmek için günde kaç saat ayırabileceğinizi ve kursa haftada kaç gün gidebileceğinizi planlayın.

İngilizce Öğrenmek İçin Online Ortam

İnternetten alınacak İngilizce kursu mutlaka daha hesaplı ve avantajlı konumundadır. Sınırsız seçenekler ve birçok farklı ücretlendirmeleri ile her zaman ön planda olması ile çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Peki, İngilizce öğrenmek için hangi siteler tercih edilmelidir?

 • Busu

Popüler olan uygulama sayesinde Dünyanın her yerinde insanlarla iletişim kurmanızı sağlar. Aynı zamandan farklı birçok dil özelliği de mevcut. Eğer daha fazla yararlanmak isterseniz Premium versiyonuna geçmeniz gerekir.

 • Livemocha

Uzun yıllardır varlığını sürdüren yabancı dil öğrenebilmenin eğlenceli yolu. Hem insanlarla İngilizce sohbet etmek imkânınız olmakta hem de adım adım verilen görevleri yerine getirmeniz istenmekte.

 • LinguaLeo

Online İngilizce kursu veren uygulamalar içerisinde tamamen ücretsiz sayılı programlardan biridir. Seviyeniz ilerleğinde herhangi satın alma işlemi için ödeme yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

 • Alison

İnternetten ücretsiz İngilizce kursu veren ilk sitelerden biridir. Basit ara yüzü sayesinde başlangıçtan ileri seviyeye kadar birçok faydalı birikimler edinebilirsiniz.

 • Hello Talk

İngilizce öğrenmenin en keyifli yolu olan bu site dünyanın dört bir yanındaki kişi ile chat yapma imkânı sunmaktadır. Böylece anlık konuşmalar ile ücretsiz bir şekilde dilinizi geliştirebilirsiniz.

 • Mooec

%100 ücretsiz yapısı ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

 • FutureLearn

Ücretsiz İngilizce kursu olan bu site sayesinde anadili İngilizce olan insanlar ile çevrimiçi eğitim alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce Eğitimi

Seçebileceğiniz binlerce yol içinde hâlâ kararsız hissediyorsanız o hâlde yüz yüze eğitim alabileceklerinizi de bilmeniz faydalı olacak. Artık her üniversitenin kendi öğrencisi olmayan kişilere de verdiği İngilizce kursu var. Kaliteli ve yüksek seviyede eğitim verebilen bu okullardan aynı zamandan sertifikada alabilmektesiniz. Bu da iş görüşmelerinden size ekstra puan kazandıracak bir durum. Aynı zamanda bulunduğunuz şehirde de birçok kursun arasında kendinize en ideal olanını seçebilirsiniz. Eğer maliyetinden endişeleniyorsanız o zaman internet siteleri üzerinden sürekli takip etmeniz gerekebilir. Çünkü İngilizce kursu fiyatları kurumdan kuruma değişiklik gösterebilir. IELTS gibi kurumlar kaliteli ve her yerde geçerli sertifikalara sahip olmasından dolayı 1000 TL’den başlarken adı pek duyulmayan kurumlar bu fiyatı daha da düşürmektedir. Tüm yapmanız gereken hedefleriniz ile uyumlu olup olmadığını belirlemektir. Eğer en iyi eğitimi almak için her bütçeyi karşılayabilecek durumda iseniz o zaman TOEFL daima ilk sırada yer almakta. Yıllardır kalitesinden ödün vermeden ilerlerken aynı zaman Dünya üzerinde ayrıcalıklıdır.

İngilizce Kursu İstanbul

Konumu itibariyle İstanbul, her yaştan ve her kesimden kişinin İngilizce kursu alabilmesi için çok sayıda seçeneğe sahiptir. Böylece mahallenize en yakın kurslara uygun fiyatlarla giderek hem zamandan hem paradan tasarruf etmenizi sağlar. İngilizce kursu 2020 fiyatları kurumdan kuruma değişiklik gösterse de, birçok kurum 500 TL ile 1000 TL arasında değişen fiyatlar sunmaktadır. İletişime geçerek bilgi sahibi olabilir ve kısa sürede sizde kursunuza başlayabilirsiniz

Bu gönderiyi paylaş